سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۲۵ ۴۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اخبار ماه مبارک رمضان
  • خدمات شهری
چچ
مشهد، آماده میزبانی از ماه میهمانی پروردگار

قائم مقام ستاد مناسبت ‌های شهرداری مشهد؛

مشهد، آماده میزبانی از ماه میهمانی پروردگار

قائم مقام ستاد مناسبت ‌های شهرداری مشهد از آمادگی کلانشهر مشهد برای فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و خدمت‌ رسانی به زائران و مجاوران حریم مطهر رضوی خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر، اظهار کرد: باتوجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اقدامات ویژه ‌ای در سطح شهر مشهد تدارک دیده شده تا خدمت رسانی مطلوبی به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی صورت گیرد.

وی افزود: در همین راستا در زمینه آراستگی و نظافت شهر، اقدامات گسترده‌ ای نظیر رفت و روب و پاکسازی ویژه معابر، علی الخصوص در هسته مرکزی و بافت پیرامون حرم مطهر و رفع نواقص کلیه آذین‌ بندی های معابر و روشن بودن کلیه ریسه های چراغانی معابر سطح شهر، از دو روز قبل از آغاز ماه مبارک رمضان تا روز پنجم این ماه، در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: اکران طرح های ویژه ماه مبارک رمضان با استفاده از چراغ‌ های گوبو در ۱۰۰ نقطه شهر، اکران ۶ المان گل و نور در مناطق یک، هشت و ثامن، تغییر فضای شهر در شب‌ های قدر و اکران آذین ‌بندی به رنگ قرمز در معابر منتهی به حرم رضوی با استفاده از ۶۰ هزار لامپ، بخش دیگری از این اقدامات است.

قائم مقام ستاد مناسبت‌ های شهرداری مشهد اضافه کرد: در حوزه فضای سبز شهری نیز هماهنگی های لازم جهت کنترل و رفع نواقص و بهبود وضعیت روشنایی میادین، لچکی ها و بولوارها در شب های ماه مبارک رمضان صورت گرفته و مقرر شده تا گل آرایی های ویژه سطوح فضای سبز و همچنین نصب گل نوشته و استیکر بر روی المان های گل ویژه عید فطر نیز صورت پذیرد.

یعقوبی تاکید کرد: در حوزه حمل و نقل نیز سرویس دهی ویژه سازمان اتوبوسرانی در ۴۸ مسیر موقت در شب‌ های قدر، آماده باش و خدمت‌ رسانی بیش از هزار و 500 دستگاه تاکسی بی سیم و تاکسی های فعال در خطوط منتهی به حرم مطهر و افزایش چهار ساعته سرویس دهی خط یک و دو قطار شهری در شب های قدر، بخشی از خدمات ارائه شده به شهروندان خواهد بود.

وی عنوان کرد: در حوزه فرهنگی نیز علاوه بر برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، مذهبی و هنری با موضوعات قرآنی و نهج البلاغه به صورت مجازی، پویش "کریمانه" با همراهی خیران، تشکل های محلی و شوراهای اجتماعی محلات با تاکید بر حمایت از اقشار آسیب دیده یا در معرض آسیب و برگزاری ایستگاه سلامت و انجام غربالگری در مساجد منتخب سطح شهر با حضور پزشکان داوطلب و همراهی مراکز بهداشت اجرا می ‌شود.

قائم مقام ستاد مناسبت‌ های شهرداری مشهد گفت: همچنین در حوزه اطلاع رسانی نیز مقرر شده است؛ بیش از سه هزار و 500 مترمربع اطلاع رسانی محیطی، به همراه اکران ۵ تیزر مناسبتی و فعالیت ۲۴ ساعته سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ صورت گیرد.

منبع: