سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۲۸ ۳۶
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
احداث بنای جدید مسجد «هفت درب» با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال

شهردار منطقه ثامن اعلام کرد؛

احداث بنای جدید مسجد «هفت درب» با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال

شهردار منطقه ثامن گفت: بنای جدید مسجد هفت درب با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال احداث می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سیدفرهاد حجازی در حاشیه مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی مسجد هفت درب، اظهار کرد: بنای جدید مسجد هفت درب در زمین ۱۸۰ متر مربع و با صرف هزینه ۱۰ میلیارد ریالی در فاصله حدودا ۶ متر از مکان قبلی آن در حاشیه بلوار شارستان، با زیربنای ۱۵۰ متر مربع احداث خواهد شد.

وی اضافه کرد: سازه جدید مسجد شامل یک شبستان مردانه در همکف و یک نیم طبقه (طبقه اول) به عنوان شبستان بانوان، سرویس بهداشتی و وضوخانه داخل مجموعه مسجد (برخلاف مسجد قبلی که منفک بود) پیش بینی شده که در نظر داریم ظرف مدت سه الی چهار ماه و حداکثر تا عید قربان آماده بهره برداری شود.

شهردار منطقه ثامن، با بیان اینکه این اقدام پس از اخذ نظر مشاور جدید طرح حریم رضوی صورت گرفته است، تاکید کرد: به طور کلی موضوعاتی که دارای توافق با اداره کل اوقاف و امور خیریه هستند، طبق همان توافق انجام خواهد شد. مانند مسجد امام هادی(ع) و امام خمینی(ره) که در گذشته به ازای مساجدی که در مسیر اجرای معابر اصلی طرح بودند، تبدیل به احسن و احداث شده است.

حجازی ادامه داد: در حال حاضر نیز مسجد صاحب الزمان (عج) در حاشیه بولوار حاج حسنی کارگر و مسجد امام صادق (ع) در ابتدای بولوار رضوان در مراحل پایانی احداث قرار دارند و مسجد مروی ها در تقاطع بولوار رضوان و شارستان و حتی مسجد امام حسن عسکری (ع) (معروف به مسجد خوردو با مساحت ۳۵ متر مربع ) در حال مرمت و احیا هستند.

وی خاطرنشان کرد: در سایر موارد نیز اقدامات با هماهنگی مشاور طرح صورت می گیرد که خللی در رابطه با موضوعات طرح ایجاد نشود.

مجید خبیری

منبع: