سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۱۷ ۸۹
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
اهتمام این دوره از مدیریت شهری بر بهسازی و نوسازی مساجد/ به دنبال آن هستیم که دیگر مسجدی خراب نشود

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تاکید کرد؛

اهتمام این دوره از مدیریت شهری بر بهسازی و نوسازی مساجد/ به دنبال آن هستیم که دیگر مسجدی خراب نشود

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه دراین دوره از مدیریت شهری اهتمام ویژه ای بر بهسازی و نوسازی مساجد شده است، گفت: به دنبال آن هستیم که دیگر مسجدی خراب نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مجتبی منتظری درحاشیه آغاز عملیات اجرایی احداث مسجد «هفت درب»، اظهار کرد: در پاسخ به دغدغه ساکنان محل یک باب مسجد واقع در بافت پیرامونی حرم مطهر با همان عنوان هویتی «هفت درب» با معماری شکیل که دارای هفت در، خواهد بود در زمینی به مساحت 180 مترمربع با 150 متر زیر بنا ظرف سه ماه احداث و برای استفاده در اختیار مردم قرارداده خواهد شد.

وی اضافه کرد: امیدواریم با همت و تغییر فرآیندهای شهرسازی و اصلاحاتی که در طرح نوسازی بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر صورت گرفته است؛ دیگر مجبور به تخریب مسجد و سایر بناهای تاریخی و هویتی که در این بافت قرارگرفته نباشیم؛ بلکه به سمت بازآفرینی و حفظ این آثار حرکت کنیم که ساخت مسجد «هفت درب »یکی از این اقدامات است.

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: در شهر مشهد بیشترین مسجد در منطقه ثامن وجود دارد که باید این مساجد با همان هویت حفظ شود، لذا به دبنال آن هستیم و بر آن تاکید داریم که دیگر مسجدی تخریب نشود.

منتظری تصریح کرد: دراین دوره از مدیریت شهری اهتمام ویژه ای بر بهسازی و نوسازی مساجد شده است و خوشبختانه اکنون ارتباط خوبی میان شهرداری ومساجد وجود دارد .

مجید خبیری

منبع: