شنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۳۹
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اقتصادی
چچ
2KfZitis2KfYryDZhdix2YPYsiDYotmF2YjYsti0INmB2YbZiiDZiCDYrdix2YHZhyDYp9mKINiv2LEg2LTZh9ix2YMg2LTZh9mK2K8g2LHYrNin2YrZig==

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد خبرداد؛

ایجاد مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرک شهید رجایی

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد از ایجاد مرکز آموزشی فنی و حرفه ای ویژه خواهران واقع در شهرک شهید رجایی با هدف حرفه‌آموزی و توانمندسازی اجتماعی-اقتصادی و تحقق اهداف بازآفرینی شهری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی با بیان این خبر اظهار کرد: این معاونت با همکاری سازمان فنی و حرفه ای خراسان رضوی و خیر شرکت فرش مشهد، در راستای اجرای مصوبه خیرین شهر یار و تحقق هدف افزایش توانمندی اقتصادی و اجتماعی زنان به ویژه در بافت‌های بازآفرینی شهری، نسبت به ایجاد مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرک شهید رجایی اقدام می کند.

وی افزود: پس از اخذ مصوبه شورای شهر، بر اساس قراردادی سه جانبه حق انتفاع زمین به مساحت پنج هزار و ۳۶ متر مربع، با حفظ مالکیت شهرداری مشهد برای احداث مرکز مذکور به شرکت فرش مشهد و سازمان فنی و حرفه ای واگذار شده است.

حاتمی با اشاره به اینکه مجمع خیرین شهر یار پیش‌ازاین ایجاد مرکز کنترل آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان و کودکان را در کارنامه خود ثبت کرده بود، تصریح کرد: این دبیرخانه با جذب منابع مالی و یا غیرمالی ( اموال منقول و غیرمنقول) از طریق خیرین توانسته است به یک مدل مشارکت خیرین در تامین زیرساخت‌های شهری دست یابد.

وی در پایان اضافه کرد: در این مدل که در قالب آیین‌نامه ستاد خیرین شهر یار تدوین‌شده، هیچ سودی و منفعت انتفاعی برای خیر یا سرمایه‌گذار تعریف‌نشده است و پروژه‌های عام‌المنفعه به‌صورت هدفمند و از طریق مشارکت عمومی-خصوصی با کمک خیرین شهر یار تحقق پیدا می‌کند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.5234605471293
Qt: 2.6671898365021