یکشنبه, ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۳ ۲۵۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
  • ماه مبارک رمضان 1400
چچ
تکمیل اجرای پایه ها و شمع های دوپل باقی مانده از تقاطع چهار سطحی آزادگان

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد اعلام کرد؛

تکمیل اجرای پایه ها و شمع های دوپل باقی مانده از تقاطع چهار سطحی آزادگان

معاون عمران،حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات انجام شده در ادامه روند عملیات اجرایی تقاطع چهارسطحی آزادگان، گفت: درحال حاضر عملیات اجرایی شمع گذاری، فندانسیون و پایه های دوسطح باقی مانده از این تقاطع به پایان رسیده و عملیات نصب قطعات بتنی پیش ساخته(سگمنت) عرشه سطح مثبت یک به زودی آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در این خصوص افزود: برای رفع مشکل و ضرورت های ترافیکی،عملیات اجرای پروژه تقاطع چهار سطحی آزادگان درمحل اتصال بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، بزرگراه امام علی(ع)و میدان نمایشگاه درغرب مشهد 25 مرداد 98 آغازشد.

وی،با بیان اینکه تقاطع میدان نمایشگاه دارای چهار سطح است که سطح منفی یک آن بولوار نمایشگاه را به بولوار آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل می کند اظهارکرد: سطح صفراین پروژه نیز به صورت میدان اجرا شده است.

معاون عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: سطح مثبت یک این تقاطع نیز شرق بزرگراه امام علی (ع) را به غرب این بزرگراه و به سوی چناران متصل می کند .

کاظمی تصریح کرد: همچنین سطح مثبت دو تقاطع غیر همسطح آزادگان که دارای دو چپگرد است بزرگراه امام علی (ع) را به بولوار نمایشگاه و دیگری غرب بزرگراه امام علی(ع) از سمت چناران را به بولوار آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل خواهد کرد.
وی افزود: خوشبختانه درحال حاضر سه سطح از این پروژه بزرگ به همراه فضای سبز و نورپردازی آن شامل زیرگذر، میدان و پل چپ گرد از بولوار امام علی (ع) به بولوار نمایشگاه چندی پیش به بهره برداری رسید.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: اکنون نیز عملیات، شمع گذاری، فندانسون و پایه گذاری پل اصلی تقاطع چهار سطحی آزادگان در مسیر مشهد به چناران به پایان رسیده و قطعات سگمنت مورد نیاز آن نیز در کارگاه درحال تولید است.

کاظمی اضافه کرد: در کنار آن عملیات اجرای پایه های بتنی چپ گرد تقاطع غیر همسطح آزادگان از سمت چناران به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز در حال اتمام است که امیدواریم به زودی نصب قطعات بتنی پیش ساخته(سگمنت) عرشه پل آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا پروژه را با کمی تاخیر روبرو کرده است، اظهارکرد: با این حال امیدواریم تا سه ماهه سوم امسال شاهد بهره برداری از دو سطح باقی مانده از این تقاطع باشیم.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: درحال حاضر اولویت ما تکمیل سطح مثبت یک تقاطع آزادگان و اتصال بزرگراه امام علی (ع) به آزادراه مشهد چناران است.

کاظمی درادامه گفت: در کنار عملیات اجرایی احداث تقاطع غیر همسطح آزادگان پروژه تعریض پل چهل بازه اجرا نیز درحال انجام است که با این کارعرض پل به 36 متر افزایش پیدا خواهد کرد.

مجید خبیری

منبع: