سه شنبه, ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۰۱ ۴۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
  • ماه مبارک رمضان 1400
چچ
تمرین مفهوم صبر در ابعاد اجتماعی، فردی و خانوادگی راه گشا خواهد بود

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد؛

تمرین مفهوم صبر در ابعاد اجتماعی، فردی و خانوادگی راه گشا خواهد بود

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: اگر به موضوع صبر که فضیلت دینی است توجه بیشتری شود؛ نتایج مثبتی را می بینیم. پیشنهاد می ‌کنم اگر بزرگواران اهل علم و منبر هستند موضوع صبر را در موضوعات خود استفاده کنند، چرا که در فضاهای مختلف عمومی، اجتماعی و حتی فردی و خانوادگی راه گشا خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مجتبی منتظری در نشست مشترک هماهنگی برگزاری مراسم شب های قدر سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و سازمان تبلیغات اسلامی، اظهار کرد: با رعایت نکات بهداشتی در ۳۰ نقطه محوری با فضای باز شهری که حداقل سه الی چهار هزار نفر ظرفیت داشته باشد، برنامه ‌های شب ‌قدر را اجرا می شود، همینطور با هماهنگی امور مساجد، در ۲۰ مسجد که دارای فضای سبز یا فضای باز هستند مراسمات این شب‌ های مبارک برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مدیریت شهری همواره در کنار هیئات مذهبی است و در تمامی مناسبت‌ های دینی و مذهبی تلاش کرده‌ایم تا با آماده سازی زیر ساخت‌ ها، زمینه فعالیت بی‌ دغدغه هیئات و تشکل‌ ها را آماده کنیم.

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به برنامه های ویژه اکران شده در ماه مبارک رمضان، افزود: در ماه مبارک رمضان سال جاری، محتوای اکران شده در سطح شهر را با موضوع صبر انتخاب کردیم که خوشبختانه مورد توجه عموم شهروندان قرار گرفته است.

منتظری تصریح کرد: اگر به موضوع صبر که فضیلت دینی است توجه بیشتری شود؛ نتایج مثبتی را می بینیم. پیشنهاد می ‌کنم اگر بزرگواران اهل علم و منبر هستند موضوع صبر را در موضوعات خود استفاده کنند، چرا که در فضاهای مختلف عمومی، اجتماعی و حتی فردی و خانوادگی راه گشا خواهد بود.

وی تاکید کرد: ما در بحث فرهنگ شهروندی در ماه مبارک رمضان تاکید بسیاری داریم، زیرا که معتقدیم اگر در تمامی امور از آموزه‌ های دینی برای نهادینه کردن فرهنگ و فرهنگ ‌سازی استفاده شود، قطعا بازخورد مطلوب ‌تری را شاهد خواهیم بود.

منبع: