سه شنبه, ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۰ ۱۵۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
  • ماه مبارک رمضان 1400
چچ
2YXYtNmH2K8g2KfZhNqv2YjZiiDZg9i02YjYsdmKINio2LHYp9mKINio2LHar9iy2KfYsdmKINmF2LHYp9iz2YUg2LTYqOKAjNmH2KfZiiDZgtiv2LEg2K/YsSDYp9mK2KfZhSDZg9ix2YjZhtin

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مشهد مطرح کرد؛

مشهد الگوی کشوری برای برگزاری مراسم شب‌های قدر در ایام کرونا

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مشهد گفت: مردم نسبت به شب‌ های قدر مقید هستند و این عبادت جمعی که در دین و روش ما بسیار به آن سفارش شده و مورد اقبال عمومی قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام و المسلیمن هادی صاحبقرانی در نشست مشترک هماهنگی برگزاری مراسم شبهای قدر سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و سازمان تبلیغات اسلامی؛ اظهار کرد: به همت شما عزیزان در سال گذشته مراسم شب‌ های قدر در ۲۵ نقطه از شهر و در فضای باز انجام شد و این اقدام تبدیل به یک الگوی کشوری و در سطح کشور پیاده سازی شد.

وی ادامه داد: مشهد شهر امام رضا (ع) و شهری که خاستگاه اقدامات کشوری است، در حالی که همه تصور می‌ کردند انجام تمامی مراسم‌ های دینی به دلیل شیوع کرونا باید تعطیل شود، ما با ابتکار عمل توانستیم جلوی تعطیلی و مهجوریت این مناسبت ‌های پر برکت را بگیریم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مشهد بیان کرد: امر مقام معظم رهبری (مدظله) در حفظ سلامت مردم در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه موفقیت‌ آمیز واقع شد و از طرفی دیگر توسلات و توجهات ذیل مراسمات مذهبی در کاهش این بیماری موثر بوده است.

صاحبقرانی تاکید کرد: انسان دارای ابعاد معنوی متعدد است و گاها این ابعاد بر قسمت عمده‌ ای از ابعاد مادی انسان هم تاثیر می گذارد و در اینگونه امور اگر از بعد معنوی ورود نکنیم، قطعا با شکست مواجهه می ‌شویم. برگزاری این مراسم به این بعد‌ کمک می‌ کند و عنایات ائمه را شامل حال مردم خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مردم نسبت به شب‌ های قدر مقید هستند و این عبادت جمعی که در دین و روش ما بسیار به آن سفارش شده و مورد اقبال عمومی قرار دارد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مشهد خاطرنشان کرد: خواهشمند در برگزاری مراسم شب ‌های قدر، کاری کنیم که باز هم باعث تحسین کسانی شود که دنبال خرده گرفتند. لذا نیاز دارد این زنجیره تواصیر را این روح امید و افق آینده را در دل مردم روشن کنیم، پس مراسمات خالی از محتوا نباشد،

صاحبقرانی عنوان کرد: ما هماهنگی ‌های لازم را با نیروی انتظامی و راهور انجام داده‌ ایم و با همکاری شما این مراسم به خوبی برگزار خواهد شد.

منبع:
آدرس کوتاه شده: