چهارشنبه, ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۷ ۱۳۳
طبقه بندی:
  • اخبار کوتاه
  • دیپلماسی شهری
چچ
حضور معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در وبینار رویکرد چندبعدی به نابرابری های شهری

حضور معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در وبینار رویکرد چندبعدی به نابرابری های شهری

معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در وبینار رویکرد چند بعدی به نابرابری های شهری شرکت کرد که به دنبال آن گواهی حضور در این وبینار اخذ خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، این وبینار بخشی از پروژه "همسایگی، نابرابری و جوانان؛ رسیدگی به نابرابری های چند بعدی در دستور کار سیاسی محلی کشورهای در حال گذار" است که از طریق مشارکت بین Oxfam (برزیل، مکزیک، اسپانیا)، اتحادیه اروپا، شورای شهر بارسلونا، انجمن کلانشهرهای جهان- متروپلیس و مرکز امور بین الملل بارسلونا (CIDOB)برگزار می شود.

هدف از برگزاری این وبینار شناسایی سیاست های عمومی برای کاهش نابرابری ها در محیط های شهری از دیدگاه چند بعدی، میان رشته ای و مقطعی است.

این رویداد که به همت شرکای این پروژه برگزار می شود، به دنبال به اشتراک گذاشتن و انتشار تجربیات امیدوار کننده در اندازه گیری و تجزیه و تحلیل نابرابری ها در محیط های شهری، به ویژه در شهرهای بزرگ و کلانشهرها مانند مکزیکوسیتی، برازیلیا، سائوپائولو و بارسلونا انجام می شود.

گفتنی است این سازمان می کوشد تا استفاده از این روش ها را ترویج داده و دروس آموخته شده از این تجربیات را از دیدگاه سازمان های جامعه مدنی شهرداری ها (شورای شهر بارسلونا) به اشتراک بگذارد.

غزاله شهیدی

منبع: