پنجشنبه, ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۴۱ ۵۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
جلب مشارکت مردمی در اولویت مدیریت شهری است

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد؛

جلب مشارکت مردمی در اولویت مدیریت شهری است

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: مجموعه مدیریت شهری برای ارائه هرچه بهتر خدمت‌ رسانی های شهری نیازمند تعامل و جلب مشارکت مردمی در امور اداره شهر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سیدمجتبی منتظری در پخش زنده نشستی به مناسبت روز شوراها، بیان کرد: خوشبختانه توفیقات الهی شامل حال مجموعه شهرداری مشهد شده و توانسته‌ایم با همکاری و مشارکت مردم گام‌های موثری در راستای حل مشکلات محلات برداریم.

وی افزود: مشارکت ۵۰ هزار نفر در فرآیند نظرسنجی در محلات حاکی از آن است که مردم نسبت به شهر و محله خود احساس تعلق دارند و تلاش می‌کنند در بخش مهمی از تصمیم‌ گیری‌ های مسئولین شهری، برای بهسازی و ترمیم محلات، نقش ایفا کنند.

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: اجرای چهار گام در سطح محلات مشهد، تنها قسمتی از حرکت در جریان شناسایی و حل معضلات شهری است و حتما راه‌های دیگری هم برای اداره شهر و محله با مشارکت مردم وجود داشته باشد که ما از تمامی اعضای شوراهای اجتماعی محلات و نخبگان شهری تقاضا داریم در ایده‌پردازی و اجرای آنها ما را همراهی کنند.

منتظری با تاکید بر جلب مشارکت مردمی در امور شهری تاکید کرد: هر نیروی محرکی که بتواند، احساس تعلق بیشتری در شهروندان یک شهر ایجاد کند، قطعا می‌تواند تاثیرات شگرف‌تری را در نتیجه خلق کند.

وی با اشاره به رونمایی از پوستر «رقابت و رویداد ملی انتقال تجربه پروژه‌های مشارکت مبنا»، خاطرنشان کرد: قرار است طی این رویداد به تبادل تجربیات همه نخبگان، پژوهشگران و فعالانی که در اجرای پروژه های اجرا شده در سطح شهر و روستا مشارکت داشته‌اند، طی این رویداد ملی، تجربیات خود را به اشتراک گذاشته تا ایده‌ های جدید و مبتکرانه را در وسعت کشور گسترش دهیم.

منبع: