پنجشنبه, ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۱۰ ۱۹۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
پیشرفت فیزیکی 80 درصدی پروژه تقاطع مصلی(زندگی)

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد خبرداد؛

پیشرفت فیزیکی 80 درصدی پروژه تقاطع مصلی(زندگی)

معاون عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد گفت: پروژه تقاطع غیر همسطح مصلی (زندگی) از پیشرفت فیزیکی حدود 80 درصدی برخوردار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در این خصوص افزود: اجرای تقاطع غیر همسطح مصلی، نه تنها مسیردسترسی میان شهرک های اطراف این محل را محیا می کند بلکه این منطقه را از بن بست خارج کرده و با کاهش مسافت کاهش آلودگی هوا و ایمن شدن تردد عابران پیاده را نیز درپی خواهد داشت.

وی با اشاره به این که بار ترافیک سنگین شهرک شهید رجایی و شهید باهنر و مسیر سرخس به مشهد به بولوار حر می ریزد که این بولوار گنجایش این ترافیک سنگین را ندارد، اضافه کرد: بر همین اساس در حال طراحی پروژه ای برای ایجاد دسترسی و اتصال این معابر به تقاطع غیر همسطح مصلی (زندگی)هستیم تا شهرک شیرین و پانیز هم از بن بست خارج شوند.

معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: تقاطع غیر همسطح مصلی با زیرگذری به طول 3.10کیلومتر و میدانی همسطح با 280 هزار مترمکعب عملیات خاکی،20هزار مترمکعب عملیات بتن ریزی اجرایی خواهد شد.

کاظمی ادامه داد: درحال حاضر عملیات عمرانی پروژ زندگی ادامه داشته و از حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی برخورداراست که امیدواریم تا پایان بهار آماده بهره برداری شود.

مجید خبیری

منبع: