یکشنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۰۳ ۶۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
جمع آوری 317 نفر از شهروندان بی خانمان در 6 روز ابتدای سال

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خبرداد؛

جمع آوری 317 نفر از شهروندان بی خانمان در 6 روز ابتدای سال

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: از ابتدای فروردین ماه سال 1400تا پایان آن 3 هزار و 740 نفر از شهروندان بی خانمان جمع آوری شده اند، این رقم از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا روز ششم آن 317 نفر بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مجتبی منتظری در خصوص حمایت از نهادهای عمومی و تشکل ها در سال گذشته، اظهار کرد: در این بخش تعداد تشکل ها و نهادهای مشارکت شده هزار تشکل و سازمان مردم نهاد، مشارکت در تامین سرویس ایاب ذهاب ( اتوبوس) 430 دستگاه اتوبوس، تعداد تفاهم نامه های حمایتی منعقد شده 32 تفاهم نامه و طرح توانمندسازی سازمان های مردم نهاد 5 دوره کارگاه بوده است.

وی در خصوص اقدامات پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سال گذشته، افزود: در بخش طرح سایبان امید 39 هزار و 400 نفر برنامه و در طرح محله امید 23 محله در قالب 20 اقدام مشارکتی برنامه های محقق شده است.

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در خصوص طرح سایبان مهر و (تعداد کودک شناسایی شده)، بیان کرد: در قالب این طرح 329 کودک شناسایی شده است. همچنین در طرح کودک توانا (توانمندسازی کودکان کار) 50 نفر کودک کار موفق به دریافت آموزش های فنی و روانشناسی شده اند.

منتظری با اشاره به اینکه از تاریخ 15 مهرماه سال گذشته تا 6 فروردین ماه سال جاری 8 گرمخانه ثابت و دو گرمخانه سیار به ارائه خدمات به شهروندان بی خانمان پرداخته است، تاکید کرد: تعداد کل پذیرش گرمخانه های ثابت 24 هزار و 433 مورد نفر شب است.

وی تصریح کرد: اقامت شبانه، توزیع غذای گرم در دو نوبت شام و صبحانه، ارئه پک بهداشتی به مراجعین و ارائه خدمات ابتدایی پرستاری از جمله خدمات ارائه شده در گرمخانه ها طی این مدت مذکور بوده است.

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان اینکه تعداد غذاهای توزیع شده در مکان تجمع افراد بی خانمان توسط دو گرمخانه سیار و گشت های ارائه خدمات سیار در مناطق 48 هزار و 935 مورد بوده، عنوان کرد: تعداد سرکشی به مکان تجمع افراد بی خانمان توسط دو گرمخانه سیار و گشت ارائه خدمات سیار در مناطق هزار و 483 مورد بوده است.

منتظری با بیان اینکه تعداد پتو و لباس توزیع شده در مکان تجمع افراد بی خانمان توسط دو گرمخانه سیار و گشت های ارائه خدمات سیار در مناطق 4 هزار و 705 مورد بوده، خاطرنشان کرد: علاوه بر این تعداد ماسک های توزیع شده در مکان تجمع افراد بی خانمان توسط دو گرمخانه سیار و گشت های ارائه خدمات سیار مناطق 39 هزار و 210 مورد بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای فروردین ماه سال 1400تا پایان آن 3 هزار و 740 نفر از شهروندان بی خانمان جمع آوری شده اند، اضافه کرد: این رقم از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا روز ششم آن 317 نفر بوده است.

سرپرست سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان اینکه تعداد افراد منتقل شده به صورت داوطلبانه به کمپ های ترک اعتیاد 53 مورد بوده، ادامه داد: از این تعداد 50 مورد آقا و 3 مورد خانم بوده اند.

منتظری با بیان اینکه تعداد افراد منتقل شده به بیمارستان و درمانگاه برای شروع روند درمان 15 نفر بوده، تصریح کرد: تعداد افراد دریافت کننده خدمات پرستاری اولیه در مکان تجمع افراد بی خانمان 100 نفر بوده است.

غزاله شهیدی

منبع: