یکشنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵
طبقه بندی: هواشناسی
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINin2K/Yp9mF2Ycg2KjYp9ix2LQg2LHar9io2KfYsdio2KfYsdin2YYg2Ygg2LHYudiv2YjYqNix2YIg2KjYpyDYp9it2KrZhdin2YQg2KfZitis2KfYryDYsdmI2KfZhtin2Kgg2K/Ysdin2LPYqtin2YY=

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی ادامه بارش رگبارباران و رعدوبرق با احتمال ایجاد رواناب دراستان

اداره کل هواشناسی برای اغلب نقاط استان ازجمله شهرستان مشهد، ادامه بارشهای رگباری باران و رعدوبرق را پیش بینی کرده است. با توجه به رگباری بودن بارش ها، احتمال ایجاد رواناب، سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه های فصلی در سطح استان وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، با توجه به بررسی نقشه ها و تصاویر ماهواره هواشناسی، کماکان در ساعات بعدازظهر امروز نیز شاهد بارش های رگباری و رعدوبرق در برخی نقاط به ویژه در مناطق غربی استان خواهیم بود. انتظار می رود از فردا تا اواخر وقت روز چهارشنبه ، با تقویت سامانه ناپایدار، بتناوب بر حجم و گستردگی بارش های رگباری در سطح استان افزوده می شود.

بارش ها در اکثر مناطق توأم با رعدوبرق و در نواحی مستعد همراه با بارش تگرگ پیش بینی می شود. طی این مدت با توجه به رگباری بودن بارش ها، احتمال ایجاد رواناب، سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه های فصلی در سطح استان وجود دارد. همچنین در 72 ساعت آینده با افزایش سرعت وزش باد در سطح استان، گاهی وزش باد شدید لحظه ای (در مناطق بادخیز توأم با گردوخاک با احتمال بروز خسارت) رخ خواهد داد.

طی 24 ساعت گذشته ریوش با کمینه دمای 9 درجه سانتیگراد خنک ترین و بردسکن با بیشینه دمای 32درجه سانتیگراد گرم‎ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند.دراین مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مشهد به ترتیب 17 و 22درجه سانتیگراد بوده است.

همچنین آسمان امروز یکشنبه شهرستان مشهد، نیمه ابری تا ابری بعدازظهرگاهی وزش باد نسبتا شدید، در برخی ساعات رگبار باران و رعدو برق با احتمال بارش تگرگ پیش بینی می شود،دمای هوای امروز مشهد درسردترین زمان 16 درجه سانتیگراد که در گرمترین زمان به 24 درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5881493886312
Qt: 1.3211917877197