دوشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۹ ۲۳
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
صدور 255 مورد اخطاریه توقف و پلمپ عملیات ساختمانی در منطقه 7

صدور 255 مورد اخطاریه توقف و پلمپ عملیات ساختمانی در منطقه 7

شهردار منطقه 7 مشهد از صدور 255 مورد اخطاریه توقف و پلمپ عملیات ساختمانی طی فروردین ماه سال جاری در سطح منطقه خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسین فرهادیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: استفاده از کاربری های غیر مرتبط و ساخت و ساز غیر مجاز به معنای نقض قوانین و ضوابط شهرسازی است که براساس ماده 100 قانون شهرداری ها، موظف به تخریب ساخت و سازهای بدون مجوز هستیم.

وی با اشاره به این که تلاش ما بر این است که با اجرای قانون از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کنیم، افزود: در 30 روز اول سال جاری با تلاش همکاران توانستیم با تخلفات شهری مقابله کنیم که در همین مدت تعداد دو اجرای رای قلع بنا کمیسیون ماده صد و تعداد دو مورد جمع آوری پی و شفته داشتیم. همچنین تعداد 41 مورد پیگیری فک پلمپ در سطح منطقه 7 اجرا شده است.
شهردار منطقه 7 مشهد با اشاره به عملکرد اداره نظارت بر ساخت وساز، تصریح کرد: در طی این مدت تعداد 26 مورد اجرای حکم ورود، تعداد 18 مورد باز کردن قفل، تعداد 32 مورد جمع آوری مصالح ساختمانی و همچنین قرار دادن 7 مورد نیوجرسی در مبادی ورودی املاک دارای تخلف انجام شده است.
فرهادیان اضافه کرد: هدف از اجبار به رعایت اخذ مجوزهای قانونی برای هر گونه ساخت و ساز در ابتدا رعایت ایمنی و استحکام بنا و حفظ جان و مال مردم است که شهروندان عزیز می توانند در این زمینه با ارائه گزارشات و شکایات خود ما را همراهی و کمک کنند.

منبع: