دوشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۵۶ ۳۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
چچ
گسترش شبکه ارتباطی شهر با توسعه شبکه فیبر نوری شهرداری

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

گسترش شبکه ارتباطی شهر با توسعه شبکه فیبر نوری شهرداری

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از گسترش شبکه ارتباطی فیبر نوری شهرداری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: با افزودن 24 کیلومتر به شبکه فیبر نوری و توسعه آن در مناطق گوناگون طی سال 1399، میزان پوشش این شبکه توسعه مناسبی پیدا کرد که این امر به‌عنوان یک زیرساخت ارتباطی جدید و کارآمد، تأثیر مثبتی در ارتقای کیفیت ارتباطات شهر دارد.

وی با اشاره به برخی از نقاطی که طی سال گذشته به شبکه فیبر نوری شهر متصل شدند، افزود: اتصال 11 ایستگاه اتوبوس BRT ، دوازده دوربین نظارت تصویری، ثبت تخلف و تابلو VMS و نیز 14 ساختمان زیرمجموعه شهرداری به شبکه فیبر نوری ازجمله اقداماتی بوده که در این راستا انجام‌شده است.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد دستاوردهای گوناگونی در خصوص توسعه این شبکه برشمرد و گفت: علاوه بر ایجاد و افزایش کیفیت ارتباط و انتقال داده‌ها برای ارائه خدمات شهری، امکان تداوم ارائه سرویس‌های شهرداری در شرایط بروز بحران احتمالی در مرکز داده اصلی شهرداری از کارکردهای دیگر توسعه فیبر نوری در شهر است.

رجائیان با اشاره به مزایای اقتصادی و درآمدزایی توسعه شبکه فیبر نوری برای شهرداری، افزود: امکان بهره‌گیری از این زیرساخت به‌عنوان مولد درآمدزایی برای شهرداری از طریق ارائه سرویس‌های مخابراتی به بخش خصوصی، دانشگاه‌ها و سایر نهادها از این طریق وجود دارد که می‌تواند بودجه لازم برای ارائه خدمات بیشتر به شهروندان را فراهم آورد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و افزایش کیفیت و گستردگی در این حوزه از امور موردتوجه این سازمان بوده است که می‌تواند کیفیت ارائه خدمات را ارتقا داده و به‌عنوان راهکار برخی چالش‌ها مورداستفاده قرار گیرد. چنانچه با استفاده از شبکه فیبر نوری، نیاز به احداث دکل‌های ارتباطی متعدد در سطح شهر که موجب برخی نگرانی‌ها و نارضایتی‌های عمومی می‌شود، احساس شود، این میزان کاهش خواهد یافت.