دوشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۳۵ ۵۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
بازسازی 300 دستگاه اتوبوس فرسوده طی 3سال گذشته / 100 دستگاه اتوبوس امسال بازسازی می شوند

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

بازسازی 300 دستگاه اتوبوس فرسوده طی 3سال گذشته / 100 دستگاه اتوبوس امسال بازسازی می شوند

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد، با اشاره به اینکه درحال حاضر 800 دستگاه اتوبوس با سن بالای 10 سال در خطوط اتوبوسرانی فعال هستند گفت: در راستای نوسازی ناوگان فرسوده، سال گذشته قرارداد خرید 200 دستگاه اتوبوس جدید با شرکت ایران خودرو منعقد شده و300 دستگاه اتوبوس نیز بازسازی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سعید حسینقلی زاده مقدم، در این خصوص افزود: از میان 800 دستگاه اتوبوس فرسوده موجود، تعداد 470 دستگاه متعلق به بخش سازمانی و 330 دستگاه نیز متعلق به بخش خصوصی است.
وی با بیان اینکه درمجموع میانگین سنی ناوگان اتوبوسرانی 9.2 سال است اظهارکرد: در این میان متوسط سن ناوگان در بخش سازمانی 10.5 و در بخش خصوصی نیز8.1 سال است.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد تصریح کرد: به منظور نوسازی ناوگان فرسوده و با هدف کاهش میزان آلودگی هوا و افزایش رضایت مسافران، برنامه ریزی برای نوسازی ناوگان در دستور کار قرار داشته و بر همین اساس، اواخر سال گذشته قرارداد خرید 200 دستگاه اتوبوس به مبلغ هر دستگاه حدود 3میلیارد و500 میلیون تومان با شرکت ایران خودرو منعقد شده است.

وی افزود: همچنین طی سال گذشته بیش از170 دستگاه مینی بوس و 31 دستگاه اتوبوس جدید خریداری و به ناوگان اتوبوسرانی مشهد افزوده شده است.
حسینقلی زاده مقدم اضافه کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه و افزایش بسیار زیاد قیمت ناوگان اتوبوسرانی، تامین اتوبوس با مشکلاتی مواجه شد، لذا موضوع بازسازی اتوبوس های فرسوده نیز با جدیت در دستور کار قرارگرفته است.
وی با اشاره به اینکه طی 3 سال گذشته حدود 300 دستگاه اتوبوس نوسازی شده است ادامه داد: برهمین اساس امسال نیز حدود 100 دستگاه اتوبوس دیگر نیز بازسازی و به چرخه سرویس دهی اضافه خواهد شد.

مجید خبیری

منبع: