دوشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۱۰ ۵۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
چوب از همه طرف خورده‌ایم اما شورا را با چالش های سیاسی آلوده نکردیم

رییس شورای اسلامی شهر مشهد؛

چوب از همه طرف خورده‌ایم اما شورا را با چالش های سیاسی آلوده نکردیم

رییس شورای شهر مشهد با انتقاد از رد صلاحیت برخی از چهره های اصلاح طلب از جمله سه عضو شورای پنجم شهر گفت: در این چهار سال از همه طرف چوب خورده‌ایم اما شورا را با چالشهای سیاسی آلوده نکردیم و فقط به فکر خدمت به مردم بوده‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد رضا حیدری امروز و در ابتدای یکصدوبیست و نهمین جلسه علنی شورای شهر به نزدیک شدن به سالروز شهادت حضرت علی (ع) افزود: امام علی(ع) به کسانی که به عرصه قضاوت و تصمیم‌گیری وارد می‌شوند به شدت توصیه می‌کنند که مراقب آبروی مردم باشند .

وی اضافه کرد: این روزها که درچهارچوب انتخابات با بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراها مواجه هستیم این توصیه باید سرلوحه عمل هیاتهای نظارت و اجرایی باشد.

رییس شورای شهر مشهد تصریح کرد: اما در روزهای گذشته شاهد رد صلاحیت برخی از داوطلبان شورای شهر مشهد هستیم رد صلاحیت‌هایی که هیچ گونه مستنداتی برای آنها ارائه نشده است و مصداق تضییع حق‌الناس است.

حیدری با بیان اینکه در این دوره از انتخابات ۶ عضو شورای کنونی وارد عرصه انتخابات شدند اما سه نفر از چهره‌های موثر شورا، رد صلاحیت شده‌اند خاطرنشان کرد: عناصری که تاثیرگذارترین نقش را در شورای این دوره داشتند از جمله ۲ بانوی فداکار که از برخی آقایان بیشتر تاثیرگذار بودند و از چهره‌های پاکدامن و متدین هستند رد صلاحیت شده‌اند.

وی ادامه داد :همچنین در کنار این دو بانوی فداکار و متدین ، عضوی که رییس کمیسیون ایثارگران شوراست نیز رد صلاحیت شده‌ است.
رییس شورای شهر مشهد با اشاره به رویکرد تخصص گرایانه شورای پنجم شهر مشهد افزود: عملکرد این شورا به‌گونه‌ای بوده که جای نگرانی ندارد اما اکنون بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب و رشد و بلوغ مردم در انتخابات با رد صلاحیت نیروهای همفکر در جریان اصلاحات و مشهد مواجه هستیم.
حیدری اضافه کرد: این مواجهه با چهره‌های خدوم با چه اصلی صورت می‌گیرد؟ به کجا باید پناه برد؟ آبروی انسان مومن را بردن حق‌الناس است، به چه استنادی این اقدام صورت گرفته است؟ از هیات نظارت استان تقاضا می‌کنم شجاعانه و با نگاه عادلانه موضوع را بررسی کنند .

وی ادامه داد: این اقدامات در تاریخ ثبت خواهد شد و کسانی که این تصمیمات را می‌گیرند باید در پیشگاه خداوند به مردم باید پاسخگو باشند.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه تابع تصمیمات مردم هستیم، اظهارکرد: امیدوارم در این زمینه استاندار محترم ورود کنند چون بخش اعظمی از رد صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی صورت گرفته‌ است.

حیدری افزود: به عنوان رییس شورای شهر از همان ابتدا اعلام کردم که اگر درخصوص اعضای شورا به مستنداتی رسیدید اعلام کنید، زیرا ما مستندات روشن را می‌پذیریم اما مستنداتی نیز ارائه نشده‌ است.
وی اضافه کرد: انتخابات پرشور لوازمی دارد و آنهم به گفته مردم در نظر سنجی ها حضور افراد سرشناس و شناخته شده است لذا جامعه را به سمت عکس‌العمل نشان دادن نبرید، حذف کردن چهره‌های خدوم این شورا این فکر را ایجاد می‌کند که این افراد اگر فاقد صلاحیت بودند چگونه چهار سال به مردم خدمت کردند؟

رییس شورای شهر مشهد گفت: در این چهار سال از همه طرف چوب خورده‌ایم اما شورا را با چالش های سیاسی آلوده نکردیم و فقط به فکر خدمت به مردم بوده‌ایم.
مجید خبیری

منبع: