دوشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۷:۵۲ ۹۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
4 سال پیاده رو سازی معابر مشهد در دوره پنجم، برابر با 10 سال پیش از این بوده است

با انجام دو میلیون و دویست هزار متر مربع پیاده رو؛

4 سال پیاده رو سازی معابر مشهد در دوره پنجم، برابر با 10 سال پیش از این بوده است

مدیرکل نظارت بر نگهداری و تعمیرات شهرداری مشهد گفت: در دوره پنجم مدیریت شهری همت ویژه ای در خصوص پیاده رو سازی وجود داشته و تا پایان این دوره مجموعا 2 میلیون و دویست هزار متر مربع پیاده رو سازی انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بهنام خیاط امروز، در حاشیه صحت علنی شورای اسلامی شهر در خصوص میزان پیاده روسازی صورت گرفته در دوره پنجم مدیریت شهری شهرداری مشهد، اظهار کرد: میزان معابری که به صورت کلی در سطح مشهد نیازمند پیاده روسازی بوده اند، 6 میلیون 500 مترمربع است که تا قبل از سال 97 یک میلیون و 200 مترمربع آن انجام شده است.

وی با بیان اینکه میزان اعتبار در نظر گرفته برای بهسازی پیاده روهای سطح شهر در سال 97، 20 میلیارد تومان بوده، تاکید کرد: میزان آسفالت کشی انجام شده در این سال نیز 100 هزار مترمربع بوده است.

مدیرکل نظارت بر نگهداری و تعمیرات شهرداری مشهد با بیان اینکه میزان پیاده رو سازی انجام شده در سال 98، 290 هزار میلیون مترمربع بوده است، تصریح کرد: این میزان با اعتبار 74 میلیارد تومانی صورت گرفته است.

خیاط با اشاره به میزان پیاده رو سازی در سال گذشته و افزایش هزینه های انجام این پروژه، بیان کرد: این میزان در این سال 250 هزار متر مربع با اعتبار 126 میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به پیش بینی ها تا انتهای سال جاری، خاطرنشان کرد: میزان آسفالت در نظر گرفته شده تا پایان سال جاری 350 هزار متر مربع با اعتبار 262 میلیارد تومان است.

خیاط ادامه داد: تا پایان این دوره از مدیریت شهری مجموعا 2 میلیون و دویست هزار متر مربع پیاده رو سازی انجام خواهد شد که با در نظر گرفتن آغاز خدمت پیاده رو سازی از سال 88 می توان گفت در 4 سال گذشته به اندازه 10 سال قبل از این تاریخ، پیاده رو سازی صورت گرفته است.

غزاله شهیدی