دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۰۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اقتصادی
چچ
2K/YsdmK2KfZgdiqINmF2KzZiNiyINiv2LHYrtmI2KfYs9iqINin2YbYqti02KfYsSAyOSDZh9iy2KfYsSDZhdmK2YTZitin2LHYryDYsdmK2KfZhCDYp9mI2LHYp9mCINin2LPZhNin2YXZiiDYqNix2KfZiiDYs9mHINmD2YTYp9mGINm+2LHZiNqY2Yc=

معاون اقتصادی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

دریافت مجوز درخواست انتشار 29 هزار میلیارد ریال اوراق اسلامی برای سه کلان پروژه

معاون اقتصادی شهرداری مشهد گفت: شورای شهر با ارائه درخواست انتشار 29 هزار میلیارد ریال اوراق اسلامی برای نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر،نوسازی ناوگان اتوبوس و احداث خط دو،سه و چهار قطار شهری مشهد موافقت کرد.

به گزارش پایگاه طلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی در حاشیه جلسه علنی امروز شورای شهر در این خصوص، افزود: در مجموع در سال 99 توانستیم با تصویب شورای شهر و پیگیری های انجام شده از سهم اختصاص یافته کشوری به شهرداری ها مجوز انتشار 12500 میلیارد ریال اوراق مشارکت را با پرداخت 50 درصد اصل و سود توسط دولت دریافت کنیم.

وی اضافه کرد: از این میزان اوراق مشارکت 7000 میلیارد ریال مربوط به خط سه قطار شهری، 3000 میلیارد ریال برای خرید اتوبوس و 2500 میلیارد ریال نیز برای نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر رضوی بود.

معاون اقتصادی شهرداری مشهد با بیان اینکه با مقررات جدید در بودجه 1400 همان 80هزار میلیارد ریال اوراق برای کل شهرهای کشور مصوب شده است، اظهارکرد: از این میزان 10هزار میلیارد ریال اوراق برای بافت های فرسوده حرم های مطهر رضوی، شاهچراغ و حرم شاه عبدالعظیم حسنی شهر ری در نظر گرفته شده است و 70هزار میلیارد ریال دیگر نیز برای توسعه قطار شهری و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کل کشور در نظر گرفته شده است.

حاتمی تصریح کرد: در نظر گرفتن این میزان اوراق مشارکت برای کل شهرداریهای کشور رقابت بسیار زیادی را ایجاد خواهد کرد؛ لذا با توجه به این موضوع با ارائه لایحه دو فوریتی، مصوبه شورای شهر را برای ارائه هرچه سریعتر درخواست مجوز انتشار 29 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت اسلامی و استفاده از این ظرفیت جهت تامین مالی این سه کلان پروژه گرفتیم.

وی ادامه داد: از این مبلغ 18 هزار میلیارد ریال برای خطوط دو،سه و چهار قطار شهری،5هزار میلیارد تومان برای خرید اتوبوس و 6 هزار میلیارد تومان دیگر نیز برای بازآفرینی و نوسازی بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهردرنظر گرفته شده است.

معاون اقتصادی شهرداری مشهد،با اشاره به اینکه اکنون و با مصوبه شورای شهر اقدامات لازم برای دریافت مجوز انتشار 29 هزار میلیارد ریال ارواق مشارکت از محل 80هزار میلیارد ریال اوراق در نظر گرفته شده برای شهرهای کشور را انجام خواهیم داد، گفت: امیدواریم بتوانیم از این محل تامین مالی مناسبی برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، احداث خطوط قطار شهری و نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر انجام دهیم.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8696020444234
Qt: 1.8062174320221