چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۶ ۴۵
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
بهره برداری از پایگاه مدیریت بحران شهرداری منطقه 11 تا پایان سال جاری

بهره برداری از پایگاه مدیریت بحران شهرداری منطقه 11 تا پایان سال جاری

شهردار منطقه 11 مشهد از بهره برداری از پایگاه مدیریت بحران شهرداری منطقه 11 تا پایان سال جاری خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مریم عرب احمدی با بیان این مطلب، اظهار کرد: این پروژه از ابتدای اسفند ماه سال 99 آغاز و براساس پیش بینی های انجام شده تا انتهای سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: این پایگاه به منظور کاهش اثرات ناشی از حوادث و ایجاد آمادگی برای مقابله با مخاطرات طبیعی و ایجاد فضایی مناسب برای انجام مراحل مختلف مدیریت مخاطرات طبیعی و همچنین اجرای برنامه های آموزشی مستمر در محلات و مناطق شهری، در منطقه 11 احداث می شود.

شهردار منطقه 11 مشهد خاطرنشان کرد: پایگاه چند منظوره مدیریت بحران دانشجو به منظور ایجاد شبکه گسترده نامتمرکز و در عین حال یکپارچه و تاکتیک پذیر برای هماهنگی و ارتقا سطح عملیات مقابله و افزایش آمادگی شهر و منطقه برای مواجهه با مخاطرات طبیعی و بحران های احتمالی ناشی از حوادث طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه این پایگاه درانتهای بولوار دانشجو درحال احداث است، عنوان کرد: این پایگاه در تماس نزدیک با گروه های جمعیتی بوده و می تواند در افزایش کارایی و اثربخشی اقدامات مدیریت بحران در سطح شهر و به ویژه منطقه 11 به عنوان مرکز آموزشی و ترویج فرهنگ صحیح آمادگی و مقابله به شهروندان و انجام مانورها و تمرین های محلی در شرایط عادی و همچنین در زمان وقوع مخاطره نقش مؤثری داشته باشد.

منبع: