چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اقتصادی
چچ
2KrYudmK2YrZhiDYqtmD2YTZitmBINm+2LHZiNqY2Ycg2YfYp9mKINi52LHYtdmHINmF2YrYr9in2YYg2LTZh9iv2KcgLyDYp9it2K/Yp9irINio2LHYrCAxMiDYt9io2YLZhyDYr9ixINi22YTYuSDYrNmG2YjYqNmKINmF2YrYr9in2YYg2LTZh9iv2Kc=

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

تعیین تکلیف پروژه های عرصه میدان شهدا / احداث برج 12 طبقه در ضلع جنوبی میدان شهدا

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: مشکلات بسیاری از پروژه های میدان شهدا برطرف شده و بخش زیادی ازآنها تعیین تکلیف و بخشی دیگر نیزدر حال تعیین تکلیف شدن هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی در این خصوص افزود: طرح میدان شهدا دارای سابقه ای حدود 17 ساله است و از آن زمان تملکات در این محدوده برای ایجاد عرصه حدود دو هکتاری در دو طبقه آغاز شده است .

وی اضافه کرد: پس از اجرای عرصه و زیرگذرها قراردادهای پروژه های مشارکتی در این محدوده در دستور کار قرارگرفت وعملیاتی شد.

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با بیان اینکه نوع قرادادهای مشارکتی در آن زمان در مسیر اجرا این پروژه ها را با مشکلات عدیده ای روبرو کرد که تا این دوره معطل مانده است، اظهارکرد: لذا با توجه به این موضوع شهردار مشهد ماموریت تعیین تکلیف و رفع این مشکلات را به معاونت اقتصادی واگذار کرد.

حاتمی تصریح کرد: دراین راستا جلسات زیادی با سرمایه گذاران پروژه های مشارکتی میدان شهدا برگزار و پیگیری های بسیاری برای رفع مشکل سرمایه گذارانی که بیش از 10 سال سرمایه هایشان در این پروژه ها معطل مانده بود انجام شد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و اخذ مصوبات لازم مشکلات بسیاری از پروژه های میدان شهدا حل شده است، اظهارکرد : بر همین اساس پایانکار تعداد زیادی از پروژه های محور خیابان صاحب الزمان(عج) که از سال 86 آغاز شده بود صادرشده است.

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین پروژه میلاد، واقع در ضلع غربی میدان شهدا که با مشارکت شرکت فراسوی شرق احداث شده است و دارای مشکلات عدیده ای بود نیز تعیین تکلیف شد و برای تعیین تکلیف پروژه مشارکتی شمس نیز قرار شد تا شهرداری مشهد سهم الشرکه سرمایه گذار را با واگذاری زمین و پروانه خریداری کند.

حاتمی افزود: همچنین در پروژه برج شمالی میدان شهدا نیز که مشکل تملکی زیادی داشت با پیگیری های بسیار و اخذ مصوبه از شورای شهر مشکل درحال برطرف شدن است.

وی در ادامه به مصوبه شورای شهر برای انعقاد قرارداد پروژه مشارکتی احداث برج جنوبی میدان شهدا اشاره و اظهارکرد: برج جنوب یک پروژه هزار میلیارد تومانی است که با مشارکت سرمایه گذاری دارای سابقه طولانی در حوزه ساخت وسازهای کلان احداث خواهد شد.

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: این برج در 12 طبقه روی همکف با تراکم 680 درصد، عرصه بیش از7 هزار متر مربع و با زیربنای 68 هزار متر مربع با کاربری تجاری، مسکونی ویژه و... در ضلع جنوبی میدان شهدا احداث خواهد شد که تمامی جوانب آن در کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر به طور دقیق بررسی شده است.

حاتمی افزود: معتقدیم این پروژه یک پروژه قابل توجه و مثال زدنی در شهر و افتخاری برای شهرداری و شورای شهر در این دوره به عنوان یک پروژه مشارکتی خوب خواهد بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز پیگیر رفع مشکل دو پروژه مشارکتی هدایت با اداره کل اوقاف و پروژه مشارکتی همت با نظام مهندسی هستیم اظهارکرد: امیدواریم ظرف یک ماه آینده این دو پروژه نیز تعیین تکلیف شوند.

سررپست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد تصریح کرد: با اقدامات انجام شده پروژه های مشارکتی پیرامون میدان شهدا به جز پروژه های مربوط به بنیاد تعاون ناجا که به دلایل مدیریت داخلیشان مدت ها معطل مانده و تلاش می کنیم تا گره آنها نیز باز شود تعیین تکلیف شده و یا درحال نهایی شدن هستند که این موضوع باعث خواهد شد تا سرمایه گذار برای اتمام کار و دریافت پایانکار انگیزه پیدا کند.

حاتمی ادامه داد: درمجموع این اقدامات و همچنین پایان کار فعالیت های مربوط به قطار شهری در میدان شهدا، باعث خواهد تا درآینده این محدوده از حالت کارگاهی خارج شده و به رونق لازم دست پیدا کند.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5959606170654
Qt: 1.380735874176