چهارشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۲
چچ
2LnZhdmE2YrYp9iqINit2YHYp9ix2Yog2KrZiNmG2YQg2K7YtyDahtmH2KfYsSDZgdix2K/YpyDYp9iyINiv2Ygg2KzYqNmH2Ycg2KLYutin2LIg2YXZiiDYtNmI2K8=

با حضور رییس مجلس شورای اسلامی؛

عملیات حفاری تونل خط چهار فردا از دو جبهه آغاز می شود

طی مراسمی با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، عملیات حفاری تونل خط چهارقطار شهری مشهد، فردا پنج شنبه 30 اردیبهشت از دو جبهه مهر مادر واقع در خواجه ربیع و حر واقع در شهرک شهید رجایی آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی معاون عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد در این خصوص افزود: علیرغم وضعیت موجود اقتصادی کشور خوشبختانه اکنون کارگاه های عمرانی سه خط دو،سه و چهار قطار شهری مشهد فعال هستند.

وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده فعالیت ها برای آغاز حفاری تونل خط چهار با ایجاد شفت ورودی و انتقال دستگاه حفار به محل حفاری در انتهای مهر مادر انجام شده و درحال حاضر دستگاه حفار آماده آغاز حفاری تونل این خط است.

معاون عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: مهمترین موضوع برای آغاز حفاری تونل خط چهار برق رسانی به دستگاه حفار و انتقال این دستگاه به محل حفاری بود که این کار انجام شده و در کنار آن سگمنت های مورد نیاز نیز برای مرحله اول سگمنت گذاری تونل تولید و به محل حفاری منتقل شده است.

کاظمی ادامه داد: با توجه به فراهم شدن مقدمات کار، حفاری تونل خط چهار قطار شهری مشهد از دو جبهه انتهای مهرمادرواقع در خواجه ربیع به صورت مکانیزه و با دستگاه حفار و همچنین حر واقع در شهرک شهید رجایی به صورت NATM(توسط نیروی انسانی) فردا پنج شنبه 30 اردیبهشت با حضور دکتر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی آغاز می شود.

وی ادامه داد: خط چهار قطار شهری به طول 17.5 کیلومتر با 15 ایستگاه از انتهای مهر مادر تا شهرک شهید رجایی احداث خواهد شد و در میدان شهدا به خطوط دو و سه متصل می شود.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در ادامه به فعالیت عمرانی خط دو سه قطار شهری مشهد نیز اشاره کرد و گفت: اکنون عملیات اجرایی احداث دسترسی باقی مانده از ایستگاه الندشت خط دو با سرعت مناسب در حال انجام و طبق زمانبندی شهریورامسال آماده بهره برداری خواهد شد.

کاظمی افزود: با بیان اینکه احداث ایستگاه سلامت خط دو قطار شهری نیز به عنوان آخرین پازل خط دو از نظر سازه به پایان رسیده است، اظهارکرد: درحال حاضر نیز به دنبال انعقاد قرارداد تجهیز و معماری ایستگاه سلامت هستیم که با هزینه ای حدود 120 میلیارد تومان اجرایی می شود.

وی به اقدامات در حال انجام خط سه قطار شهری مشهد اشاره و خاطرنشان کرد: تا امروز 11 کیلومتر از حفاری تونل خط سه درجبهه شرقی حد فاصل میدان فردوسی تا میدان صبا انجام شده و تنها 2 کیلومتر از تونل خط سه در این جبهه باقی مانده است که حداکثرتا پایان سال 1400 با رسیدن دستگاه حفار به شهرک ابوذر حفر تونل در این جبهه به اتمام خواهد رسید.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، تصریح کرد: همچنین ادامه حفاری تونل خط سه در جبهه غربی نیز با توجه به انتقال دستگاه حفار به خط چهار قطار شهری به صورت NATM(توسط نیروی انسانی) به زودی از انتهای امیریه آغاز می شود.

وی، همچنین به اقدامات درحال انجام برای بهره برداری از فاز اول خط سه اشاره کرد و ادامه داد: فعالیت ها برای بهره برداری از 5.5 کیلومتر از خط سه قطار شهری حد فاصل میدان شهدا تا پایانه امام رضا(ع) در 6 جبهه در حال انجام است.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: براین اساس عملیات ایجاد دسترسی های جانبی و معماری برخی از ایستگاه های این مسیر شامل ایستگاه باب الجواد(ع)و پایانه امام رضا(ع) آغاز شده است که برای این بخش به 2500 میلیارد تومان اعتبار در سال جاری نیاز داریم.

کاظمی، همچنین به افتتاح بوستان 5 هکتاری اردیبهشت واقع در مهریز اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه که با هدف افزایش سرانه فضای سبز منطقه در آبان ماه سال گذشته با اعتبار 300 میلیارد ریال توسط سازمان عمران آغاز شد، نیز فردا پنج شنبه 30 اردیبهشت ماه افتتاح می شود.

وی افزود: بوستان اردیبهشت دارای زمین بازی کودکان، زمین والیبال، زمین تنیس، مسیر دوچرخه، کتابخانه، زمین فوتبال، پارکینگ و فضای سبز است.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0469485918681
Qt: 2.0129301548004