پنجشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۴۹ ۲۷۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
چچ
2LPYp9mF2KfZhtmHINi02YfYsdmI2YbYryDYs9m+2KfYsdmKINix2YjZhtmF2KfZitmKINi02K8=

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد؛

سامانه شهروند سپاری رونمایی شد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: شهردای مشهد شهرداری الکترونیک را به طور کامل تجربه کرد و به سمت شهرداری هوشمند در حرکت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ ایدا مهربان در مراسم آغاز عملیات حفاری خط چهار قطار شهری مشهد و افتتاح چندین پروژه بزرگ مدیریت شهری که با حضور استاندار خراسان رضوی، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء، فرمانده سپاه امام رضا، شهردار مشهد، جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری و استانی برگزار شد، گفت: کارخانه نوآوری قلمرو حضور فعالان عرصه نوآوری است. امروز شهرداری مشهد هوشمند سازی را تجربه می کند و از شهرداری الکترونیک عبور کرده و در مرحله تجربه شهرداری هوشمند هستیم. شهرداری هوشمند نه یک شعار بلکه یک واقعیت و اتفاق ارزشمندی است. براین اساس شهروندان بدون عنصر واسط و مراجعه حضوری و فیزیکی می توانند صفر تا 100 کارهای خود را انجام دهند و تمامی فرآیندها بازنگری شده است.

وی افزود: این اقدام برای اولین بار در کشور در حال انجام است و تمام عوامل انسانی واسط حذف و ارتباطات سیستمی می شود. در این بستر شهرداری 122 خدمت را احصا و 48 درصد اقدامات هوشمند شده است و 35 درصد دیگر در مرحله پیاده سازی و استقرار در سامانه هستند که تا پایان سال به اتمام می رشد و مابقی سال آینده انجام می شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بیان کرد: این اتفاق در تمام حوزه ها از جمله استفاده از دوچرخه های اشتراکی، پرداخت الکترونیک در بستر اپلیکیشن شهر من، خوداظهاری پارکینگ حاشیه ای، سامانه درخواست کارگران ساختمانی در ایست کار و ... در حال رخ دادن است.

مهربان خاطرنشان کرد: امروز برای اولین بار در کشور از سامانه شهروند سپاری رونمایی می شود.

وی در حاشیه این مراسم گفت: شهرداری مشهد در مرحله بلوغ سازمانی به این مرحله رسیده است که به شهرداری هوشمند برسد. در شهرداری هوشمند تمامی کارها توسط شهروندان به تنهایی و بدون حضور عنصر واسط انجام می شود. به واسطه این کار تمام فرآیندها ادغام شده است و 40 درصد فرآیندها و 30 درصد درخواست ها کاهش پیدا کرده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد عنوان کرد: تمام سیستم و ارتباطات بین دستگاهی کاملا برقرار است و با استفاده از هوش مصنوعی و سیستم های احراز هویت کاملا سیستم در حوزه فرآیندی و نرم افزاری کارها انجام می شود. این هوشمند سازی در تمام حوزه ها از جمله شهرسازی، خدمات شهری، فرهنگی و..است، اما پرکاربرترین حوزه در حوزه شهرسازی است به همین دلیل امروز از سامانه جامع شهرسازی رونمایی می شود.

در ادامه علی شیرازی، مدیر کل اداره امور شهرسازی شهرداری مشهد تصریح کرد: از امروز مردم شهر مشهد فارغ از بعد مکانی می توانند از خدمات حرفه ای شهرداری مشهد استفاده کنند و همه فرآیندها سیستمی شده است. این سامانه به مالکان این اجازه را می دهد تمام خدمات خود را با فرآیندهای ساده تجربه کنند و آحاد جامعه مهندسی شهر مشهد که بالغ بر 4 هزار نفر می شود، به عنوان پشتیبان این خدمات در اختیار مردم شهر مشهد هستند و به عنوان ربات هوشمند تمام ضوابط با مالکین را به صورت تعاملی انجام می دهد.

حوریه جمالی پور

آدرس کوتاه شده: