شنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۲۹ ۱۹۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • دیپلماسی شهری
  • برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
چچ
2KrYsdiz2YrZhSDYotmK2YbYr9mHINin2Yog2LPYqNiy2Jsg2KjYsdmG2KfZhdmHINix2YrYstmKINi02YfYsdmKINio2Kcg2LHZiNmK2YPYsdivINi32LHYrSDYqNmI2LPYqtin2YYg2LTZh9ix

در بستر وبینار برگزار شد؛

ترسیم آینده ای سبز؛ برنامه ریزی شهری با رویکرد طرح بوستان شهر

وبینار دو جلسه ای که توسط Metropolis Learning Hub Chengdu با محوریت برنامه ریزی شهری برگزار و فرصتی را برای برنامه ریزان شهری، مدیران شهری و کارشناسان توسعه شهری برای دیدار و تبادل نظر در مورد برنامه ریزی برای توسعه پایدار و چشم انداز شهرهای آینده فراهم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، در این وبینار که طی دو روز به تاریخ های پنجشنبه 30 و جمعه 31 اردیبهشت 1400 ساعت 12:30 به وقت ایران برگزار شد، چنگدو، مرکز استان جنوب غربی چین در سیچوان، طرح ابتکاری بوستان شهر خود را ارائه کرد. همچنین نمایندگان جوامع، رهبران، برنامه ریزان و مدیران شهری در مورد چگونگی برنامه ریزی شهر و اینکه این برنامه ریزی چگونه می تواند توسعه سبز را شکل دهد و کیفیت زندگی را بهبود بخشد و چگونه یک بوستان شهر به ایجاد مشاغل سبز می انجامد و در نهایت اینکه چگونه شهروندان را به سمت یک سبک زندگی سازگار با محیط زیست سوق می دهد، بحث و تبادل نظر کردند.

در این وبینار که به دو زبان انگلیسی و چینی برگزار شد، موضوعاتی نظیر "برنامه ها و ابتکارات شهری به سمت آینده ای پایدار" و همچنین "راه حل های جسورانه برای تأمین آینده شهری سبزتر" مطرح و تبادل نظر شد.

بنا بر این گزارش، گروه همکاری های بین المللی علمی و تخصصی شهرداری مشهد به عنوان دفتر منطقه ای انجمن کلانشهرهای جهان، رسالت اطلاع رسانی و بازنشر اخبار این وبینار را که بیش از 75 نفر از کارشناسان و مدیران شهری از اقصی نقاط جهان در آن شرکت داشتند، بر عهده داشت.

شایان ذکر است که متخصصین و کارشناسان شهرداری مشهد در این وبینار تخصصی شرکت و از تجربه های ارزشمند جهانی استفاده کردند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: