سه شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۰۴ ۸۹
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
وسعت کوه پارک 10 برابر پارک ملت است

شهردار مشهد؛

وسعت کوه پارک 10 برابر پارک ملت است

شهردار مشهد گفت: اگر بخواهیم به لحاظ وسعت و با آمار و ارقام صحبت کنیم باید بگویم که کوه پارک مشهد وسعت حدود 10 برابری نسبت به پارک ملت مشهد دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در پست اینستاگرامی خود می نویسد؛

به جرات می توان گفت که کوه پارک مشهد آغازکننده یک تحول در زمینه گسترش فضای پارکی و عرصه های عمومی در مشهد بود.

پروژه ای که از درون آن یک دعوای بزرگ با تمام سختی ها بیرون آمد و خوشبختانه باعث شد تا از خسارت به محیط زیست جلوگیری شود و سرانه سبز شهروندی در کمربند سبز جنوبی مشهد را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

اگر بخواهیم به لحاظ وسعت و با آمار و ارقام صحبت کنیم باید بگویم که کوه پارک مشهد وسعت حدود 10 برابری نسبت به پارک ملت مشهد دارد.

سیر تکاملی کوه پارک در فازبندی های مختلف عملیاتی شده از جمله آبشارهایی که در این پروژه در دامان طبیعت ایجاد شدند، فضای بازی تعبیه شده برای کودکان و فضای ایده آل برای دورهمی های خانوادگی همچنان ادامه دارد.

اگر شرایط کرونا نبود، رویدادهای متنوعی را قصد داشتیم در این عرصه اجرا کنیم. امید داریم که به زودی با عبور از این روزهای سخت این بستر فراهم شود و حضور پرشمار همشهریان عزیز را در یک محیط خوب و خاطره انگیز و در کنار قله زو داشته باشیم.

تا کامل شدن پروژه کوه پارک مراحل مختلف دیگری برای اجرا پیش بینی شده است که به همین خاطر از شما درخواست می کنم اگر تا به حال سری به کوه پارک نزده اید، حتما یکبار برای دیدن این پروژه به انتهای خیابان دلاوران مراجعه کنید.

اگر هم تجربه بازدید از این فضا را داشته اید، هر ایده و پیشنهادی که برای رونق هرچه بیشتر و تعریف کاربردهای نو و در عین حال منطبق با آنجا به ذهنتان می رسد را با ما در میان بگذارید.

لطفا در سامانه «ایده های شهری» ثبت نام کنید تا همکاران ما از نقطه نظرات شما در بهبود خدمات و گسترش فعالیت ها در کوه پارک استفاده کنند. گفتنی است که برای ایده های قابل اجرا جوایزی را نیز در نظر گرفته ایم.

از روز اول تاسیس کوه پارک اعتقاد داشته ایم که فضایی فوق العاده برای خانواده خواهد بود و همچنان بر این موضوع پایبندیم و یقین داریم که می تواند فضایی باشد تا شور و شوق زندگی را در خانواده های مردم مشهد افزایش دهد.

همچنین به زودی در خصوص کوهشار مشهد مفصلا توضیحاتی را ارائه خواهم کرد.

غزاله شهیدی

منبع: