چهارشنبه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۵:۲۴ ۹۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
احداث 100 کیلومتر مسیر دوچرخه طی سه سال

عضو شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد؛

احداث 100 کیلومتر مسیر دوچرخه طی سه سال

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طی سه سال 100 کیلومتر مسیر جدید دوچرخه احداث شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجتبی بهاروند امروز و در نطق پیش از دستور یکصدوسی وسومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد، افزود: ابتدای فعالیت شورای پنجم و آن زمان که ریاست کمیسیون حمل و نقل را بر عهده داشتم، بسیاری بر این عقیده بودند که گسترش خطوط دوچرخه‌سواری در مشهد به سرانجام نخواهد رسید.

وی اضاقه کرد: اما اکنون باعث افتخار است که طی سه سال ریاست بر این کمیسیون، بیش از 100 کیلومتر مسیر دوچرخه جدید احداث شد و اکنون بیش از 180 کیلومتر مسیر دوچرخه در شهر وجود دارد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه همچنین مقرر شد که تمامی بلوارها و خیابان‌های جدیدالاحداث، مسیر سبز دوچرخه را لحاظ کنند، اظهارکرد: مجموع این اقدامات سبب شد که کلانشهر مشهد رتبه نخست کشور را در زمینه توسعه خطوط دوچرخه‌سواری کسب کند.

بهاروند به نوسازی ناوگان حمل و نقل اشاره و اضافه کرد: طی 3 سال تصدی بر ریاست کمیسیون حمل و نقل حدود 400 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید خریداری شد و این در حالی بود که قیمت هر دستگاه اتوبوس از 500 میلیون تومان، به سه میلیارد تومان رسیده بود.

وی ادامه داد: در اقدامی دیگر دست دلالان را از پایانه‌های مسافربری کوتاه و سیستم الکترونیکی صدور بلیت سفر را راه‌اندازی کردیم که این اقدام سبب شد تا کلانشهر مشهد، به عنوان نمونه و پایلوت کشوری از سوی سازمان راهداری معرفی شود و افتخار دیگری به ارمغان بیاورد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد،به اقدامات حوزه عمرانی اشاره و تصریح کرد: در حوزه عمرانی نیزتقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح متعددی را برای بازکردن گره‌های ترافیکی احداث کردیم.

بهاروند ادامه داد: معتقدم در مجموع کلانشهر مشهد در طی این مدت، به کارگاه عمرانی منظم و کارآمدی تبدیل شده بود.

مجید خبیری

منبع: