پنجشنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۳۳ ۶۰
طبقه بندی:
  • اخبار مناطق
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
چچ
آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زائران بارگاه منور رضوی در دهه کرامت/ کاشت بیش از ۱۹۰ هزار بوته انواع گل های فصلی

شهردار منطقه ثامن خبرداد؛

آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زائران بارگاه منور رضوی در دهه کرامت/ کاشت بیش از ۱۹۰ هزار بوته انواع گل های فصلی

شهردار منطقه ثامن گفت: به منظور بررسی وضعیت بوستان ها و فضاهای سبز سطح منطقه در آستانه دهه کرامت، از این مکان ها بازدید شبانه صورت گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید فرهاد حجازی با بیان این خبر، اظهار کرد: پیش بینی کاشت بیش از ۱۹۰ هزار بوته انواع گل های فصلی در آستانه ایام پر خیر و برکت دهه کرامت، در بوستان ها و فضای سبز سطح منطقه ثامن در دستور کار اداره فضای سبز منطقه قرارگرفته است.

وی افزود: این گل ها از انواع جعفری، اطلسی، کوکب، پریوش و سایر گونه های همیشه بهار هستند که علاوه بر بوستان ها و پارک های خطی سطح منطقه، در میادین، فلاور باکس ها و گلدان های بزرگ بتنی سطح منطقه ثامن کاشته می شوند تا ضمن ایجاد طراوت و شادابی جلوه های بصری زیبایی در ایام دهه کرامت در منطقه ایجاد کنند.

شهردار منطقه ثامن بیان کرد: همچنین رفع نقص و تکمیل بالغ بر ۱۴ هزار متر طول ریسه لامپ های ال ای دی همراه با تعبیه و جانمایی تابلوهای نوری چلنیوم منقش به نوشته و ذکر نورانی یا رضا(ع) در خیابان های اصلی منتهی به حرم مطهر رضوی و نیز تغییر طرح سان لایت های کار شده بر روی ستون های حاشیه معابر انجام خواهد شد.

حجازی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از این اقدامات ویژه، اکران طرح های متناسب با ایام دهه کرامت توسط چراغ های گوبو پروژکتور بر روی تعدادی از ساختمان های شاخص در سطح منطقه و همچنین روشن کردن چهار عدد المان نوری ویژه در خیابان های شیرازی و نواب صفوی است.

وی اضافه کرد:شست و شو، تنظیف و گلاب پاشی مستمر مبادی ورودی و معابر اطراف بارگاه منور رضوی، به ویژه در ایام نزدیک به میلاد با سعادت حضرت رضا(ع) نیز یکی دیگر از اقدامات مورد تاکید در ایام دهه کرامت است.

منبع: