پنجشنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۱۴ ۵۴
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
مبارزه با آفات در 7 هزار و 275 متر مربع از اراضی فضای سبز منطقه دو

مبارزه با آفات در 7 هزار و 275 متر مربع از اراضی فضای سبز منطقه دو

شهردار منطقه دو مشهد از سمپاشی و مبارزه با آفات در 7 هزار و 275 متر مربع از اراضی فضای سبز منطقه در هفته گذشته خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت فرقانی با اعلام این خبر، اظهار کرد: به منظور جلوگیری از بروز آفت در فضاهای سبز شهری و همزمان با شروع فصل گرما عملیات سمپاشی درختان منطقه آغاز شد.

وی افزود: در عملیات سمپاشی و مبارزه با آفات در 7 هزار و 275 متر مربع از اراضی فضای سبز منطقه در هفته گذشته انجام شده است

شهردار منطقه دو بیان کرد: در این عملیات سمپاشی دو هزار و 215 متر مربع گل رز، پنج هزار و 60 متر مربع پرچین و هزار و 91 اصله درخت در سطح منطقه سمپاشی شده است. همچنین رفع نقص 17مورد تاسیسات آبی در پارک ها و 95 مورد عملیات رفع نقص خاموشی پایه چراغ توسط اداره عوامل پشتیبانی فضای سبز نیز در هفته گذشته انجام شد.

فرقانی خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از رشد بی رویه پاجوش درختان حاشیه معابر، میادین و بولوارها، عملیات حذف تنه جوش و پاجوش درختان در هفته گذشته نیز صورت گرفت. در عملیات حذف تنه جوش و پاجوش یک هزار و 875 اصله در سطح منطقه دو انجام شد. ایجاد شکل مناسب در تاج درختان و جلوگیری از رشد بی رویه شاخه های اضافی فایده دیگر حذف تنه جوش و پاجوش درختان است که توسط اداره فضای سبز منطقه صورت گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به افزایش میزان بهره مندی و استفاده شهروندان از بوستان ها و فضاهای شهری، عملیات نظافت، تعمیر، رنگ آمیزی و رفع ایراد آبنماهای سطح منطقه توسط عوامل اجرایی اداره فضای سبز منطقه به صورت دوره ای انجام می شود. در همین راستا در اقدام 17مورد رفع نقص تاسیسات آبی در پارک ها، 95 مورد عملیات رفع نقص خاموشی پایه چراغ توسط اداره عوامل پشتیبانی فضای سبز در هفته گذشته انجام شد.

منبع: