پنجشنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۲۱ ۱۳۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
چچ
منطقه چهار و پنج جزو مناطق بسیار حساس و مهم هستند

مدیرکل حوزه شهردار و امور هماهنگی مناطق شهرداری مشهد مطرح کرد؛

منطقه چهار و پنج جزو مناطق بسیار حساس و مهم هستند

مدیرکل حوزه شهردار و امور هماهنگی مناطق شهرداری مشهد گفت: منطقه چهار و پنج جزو مناطق بسیار حساس و مهم هستند و به لحاظ کم برخورداری و مشکلات حاشیه شهر شاخص هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امیر عزیزی در مراسم تکریم و معارفه شهرداران مناطق چهار و پنج و شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض اظهار کرد: منطقه چهار و پنج جزو مناطق بسیار حساس و مهم هستند و به لحاظ کم برخورداری و مشکلات حاشیه شهر شاخص هستند.

وی افزود: امیدوارم بزرگوارانی که به تازگی مسئولیت گرفتند به این مسائل توجه کنند و با شدت و حدت گذشته به کار ادامه دهند. جلساتی مستمری برگزار شد و درخواست دارم دوستان صورت جلسه های آن را به خوبی مطالعه کنند. همچنین با شناختی که از آقای گواهی دارم مطمئن هستم می توانند اتفاقات خوبی را رقم بزنند.

در بخش دیگری از این جلسه غلامرضا غلامی زه آب، شهردار سابق منطقه چهار اظهار کرد: مردم از شهرداری منطقه چهار راضی هستند و کاش توان بیشتری برای خدمت به مردم این منطقه داشتیم.

وی افزود: سال گذشته تمرکز ما بر ایجاد کانال جمع آوری آب های سطحی در سطح منطقه بود. 300 هکتار زمین بایر از جمله معضلات اصلی منطقه چهار است.

شهردار سابق منطقه چهار بیان کرد: پیگیری های زیادی را برای ایجاد جمعه بازار و پل کشف رود انجام دادیم و از تمامی همکاران خود برای تحمل بنده تشکر می کنم.

هیچ معبر خاکی در منطقه پنج وجود ندارد

در ادامه میلاد مرادنیا، شهردار سابق منطقه پنج خاطرنشان کرد: زمانی که منطقه پنج را در تاریخ 11 پنج 99 تحویل گرفتم، اعتبار عمرانی 52 میلیارد تومان بود و خوشبختانه با تلاش های همکاران 120 میلیارد تومان پروژه اجرا شد.

وی اضافه کرد: باتوجه به ضرورت اجرای طرح تفصیلی، در منطقه پنج 20 جلسه نقد و بررسی برگزار و اقدامات خوبی انجام شده است. باتوجه به حمایت های آقای کلائی و همکاران هیچ معبر خاکی در منطقه وجود ندارد که این امر جزو افتخارات ما است.

شهردار سابق منطقه پنج تصریح کرد: منطقه پنج دارای بیشترین زمین بایر است که تقریبا تمامی آن ها احصا شده است. 68 درصد جمعیت ساکنان در بافت فرسوده زندگیی کنند و اقدامات خوبی با آقای اکلملی در زمینه بحران صورت گرفت و هفت پروژه اساسی اجرا شد.

مرادنیا عنوان کرد: پنج گودال در منطقه پنج وجود دارد که دارای ویژگی های خاص هستند و در طرح تفصیلی برنامه ریزی های خوبی برای هر یک از آن ها صورت گرفته است. تلاش ما این بوده که تهدیدهای موجود در منطقه را به فرصت تبدیل کنیم.

در بخش دیگری از این جلسه فرهاد ذبیحی، سرپرست شهرداری منطقه چهار گفت: از زحمات آقای غلامی تشکر می کنم و امیدوارم در این مسیر بتوانم از تجربیات و راهنمایی ایشان استفاده کنم.

حامد لطیفی، سرپرست شهرداری منطقه پنج در ادامه این مراسم اظهار کرد: از اعتماد آقای کلائی به دلیل انتخاب بنده تشکر می کنم. حتما از مطالبی که آقای مردانیا در این جلسه مطرح کردند استفاده خواهیم کرد و از تجربیات همکاران در منطقه بهره خواهیم برد.

در ادامه مرتضی گواهی، سرپرست شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض گفت: شهر مشهد با جمعیت حدود سه و نیم میلیون نفر و دو میلیون نفر زائر از کشورهای اطراف پذیرای خوبی برای زائران امام رضا(ع) است بنابراین نیازمند افزایش مکان های طبیعی و تفریحی است که در سند چشم انداز به این موضوع اشاره شده است.

متاسفانه طی دو سال گذشته به دلیل بیماری منحوس کرونا شاهد ضربه مهلک به صنعت گردشگری بوده ایم و سایه شوم این بیماری بر صنعت تاثیر گذاشته است لذا ما با همکاری شهردار و شورای شهر این تهدید را به فرصت تبدیل خواهیم کرد و برنامه های گذشته را ادامه خواهیم داد.

حوریه جمالی پور

منبع: