دوشنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۳۶ ۶۱
طبقه بندی: اخبار کوتاه
چچ
اجرای تئاتر عروسکی کبوتران حرم در فرهنگسرای انتظار

اجرای تئاتر عروسکی کبوتران حرم در فرهنگسرای انتظار

یکی از برنامه هایی که توسط سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد برای شهروندان مشهدی و زائران امام مهربانی ها در دهه کرامت امسال برنامه ریزی شده است، تئاتر عروسکی کبوتران حرم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، در این برنامه که با هدف آشنایی کودکان با سیره رضوی در حوزه شهروندی و رعایت حقوق افراد در برابر یکدیگر برنامه ریزی شده است، تئاتر عروسکی با محتوا و مفاهیم کودکانه در 100 نقطه شهر مشهد از جمله مجتمع های مسکونی، تجاری و محلات به مدت 14 شب از ساعت 17 الی 21 برگزار می شود.

همچنین این تئاترها برای حمایت از استعدادهای جوان هنرمند و استفاده از هنر و قابلیت ‌های آن ها برای توجه دادن به دغدغه‌ های فرهنگی روز، آموزش مفاهیم فرهنگی و اجتماعی و انتقال باورهای دینی، فرهنگی و ملی به نسل‌ جدید و به خصوص نونهالان، خردسالان و کودکان به عنوان مهم‌ ترین دوره‌ های سنی تاثیرپذیری و شکل‌ گیری شخصیت جزو برنامه های اصلی امسال سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در دهه کرامت قرار گرفته است.

در این برنامه تیم هنری و تئاتر عروسکی با استفاده از سن متحرک نصب شده در خودرو به صورت زنده در مکان های مخصوص که برای این برنامه در سطح شهر فضاآرایی شده اند به اجرای برنامه خواهند پرداخت. از جمله بخش های دیگر این برنامه فرهنگی، اجرای یک مجری کودک و برگزاری مسابقه از محتوای تئاتر اجرا شده با موضوع شهروند رضوی است.

اجرای این برنامه در فرهنگسرای انتظار که در خیابان مجد و روبروی مجد 37 قرار دارد نیز از جمعه 22 خرداد ماه شروع و تا سه تیرماه ادامه دارد. علاقمندان جهت اطلاع از برنامه های متنوع دیگر این فرهنگسرا می توانند با شماره تلفن 37125394 ارتباط برقرار کنند.

منبع: