یکشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۳۰
چچ
2b7Zitin2K/Zh+KAjNiz2KfYstmKINiz2YrYs9iq2YUg2LbZhdin2YbYqiDZiNin2YUg2YPYp9ix2YPZhtin2YYg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXYtNmH2K8=

با هدف حذف فرایندهای کاغذی صورت گرفت؛

پیاده‌سازی سیستم ضمانت وام کارکنان شهرداری مشهد

با هدف حذف فرایندهای کاغذی و کاهش مراجعات حضوری، سیستم ضمانت وام کارکنان شهرداری مشهد راه‌اندازی شده و در حال بهره ‌برداری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، در راستای توسعه زیرساخت های سیستمی و تسهیل فرایند اخذ وام جهت پرسنل شهرداری مشهد، سیستم ضمانت وام در سامانه جامع منابع انسانی پیاده‌سازی شده است که در نتیجه، با حذف فرم‌های کاغذی و عدم نیاز به مراجعات حضوری، مراحل اخذ وام تسریع می‌شود.

بنا به این گزارش، با پیاده‌سازی سیستم مذکور، امکان ثبت ضمانت، درخواست وام و کسر از حقوق جهت کارکنان شهرداری مشهد صرفا با مراجعه به این سامانه فراهم شده است و دیگر نیازی به انجام مکاتبات دستی، گردش کاغذی درخواست‌ها و یا پیگیری حضوری امور مربوطه نخواهد بود.

سیستم ضمانت وام کارکنان که توسط سازمان فاوا شهرداری مشهد طراحی شده است، با کوتاه‌سازی فرایندهای مربوط به اخذ وام، ضمن صرفه‌جویی در وقت، انرژی و منابع سازمانی، حصول نتیجه را در مدت‌زمان کوتاه‌تری میسر می‌کند.

بهره‌برداری عملیاتی از این سیستم، توسط اداره حقوق و دستمزد شهرداری مشهد از فروردین‌ماه سال جاری برای پرسنل ستاد و از خردادماه جهت مناطق شهرداری، صورت پذیرفته است.

سیستم ضمانت وام کارکنان شهرداری مشهد، قابلیت‌های متنوعی همچون ثبت درخواست به صورت سیستمی از طریق کارتابل منابع انسانی، تجمیع سوابق کسر از حقوق و ضمانت کارکنان، آرشیو سوابق درخواست‌ها و نیز بررسی سقف دریافت وام در بازه‌های مورد نظر را دارا است.

همچنین از طریق این سیستم، ابطال و تسویه درخواست‌های قبلی به همراه بارگذاری مدارک امکان‌پذیر بوده و قابلیت تنظیم سیستمی میزان حقوق، سقف دریافت وام، ضمانت و تعداد سال‌های محاسبه سقف نیز در آن پیش‌بینی شده است.

از ویژگی‌های دیگر سیستم ضمانت وام کارکنان شهرداری مشهد می‌توان به ایجاد گزارشات سیستمی به تفکیک بانک، موسسه، و میزان مبلغ اشاره کرد.

شایان ذکر است راه‌اندازی این سیستم نه تنها با حذف گردش کاغذی و مراجعات حضوری، سبب بهینه‌سازی فرایندهای سازمانی می‌شود، بلکه با توجه به گستردگی اپیدمی کرونا در سطح جامعه و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای گذر از این معضل، کمک شایانی به پیشگیری از انتقال ویروس از طریق مکاتبات و پیگیری‌های حضوری خواهد کرد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.7154205640157
Qt: 3.0630748271942