شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ۱۷:۰۵ ۹۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • مالی، پشتیبانی
چچ
2KrYrNmF2YrYuSAxMNmF2YrZhNmK2YjZhiDYsdiv2YrZgSDYs9mG2K8g2YXYp9mE2Yog2K/YsSDYsdin2LPYqtin2Yog2LTZgdin2YHZitiqINmIINm+2YrYtNqv2YrYsdmKINin2LIg2YHYs9in2K8g2YXYp9mE2Yo=

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

تجمیع 10میلیون ردیف سند مالی در راستای شفافیت و پیشگیری از فساد مالی

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد گفت: طی سه سال گذشته 65 شعبه بانک مالی را تجمیع کرده ایم که براساس آن 10میلیون ردیف سند مالی بازه زمانی ١٠ ساله در شهرداری تجمیع شد که این اقدام به افزایش شفافیت، کاهش فساد و جلوگیری ازدوباره کاری و مدیریت مالی بهتر کمک می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضاخواجه نائینی در یکصد و سی و نهمین جلسه علنی شورای شهر با اشاره به تفریغ بودجه سال 99 شهرداری، افزود: بیش از دو ماه است که همکارانم درحوزه مالی مباحث مربوط به تفریغ بودجه سال 99 شهرداری را پیگیری می کنند که از تلاشهای آنها تقدیر می کنم.
وی با بیان اینکه چند کار خاص در این دوره از مدیریت شهری در حوزه بودجه انجام شد، اظهارکرد: یکی از آنها تشکیل کارگروه ویژه حسابرسی با حضور کارشناسان، خبرگان و اساتید دانشگاه دراین حوزه بود،موضوعی که شهرداری از نظر قانونی ملزم به آن نبود اما به درخواست شورای شهر این کار انجام شد و تمام گزارشات حسابرسی مناطق در این کارگروه بررسی شد.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد تصریح کرد: تمامی تکالیفی که در طول سال شامل بودجه، اصلاح بودجه، تفریغ و نکات حسابرس و کمیسیونها برعهده شهرداری مشهد بود، دوباره در این کارگروه بررسی و تک تک موارد و میزان پیشرفت مورد توجه ویژه قرارگرفت و گزارش تفریغ جامعه ای ارائه شد.
خواجه نائینی با اشاره به اینکه شهرداری مشهد همیشه در مباحث مالی پیشرو بوده است، خاطرنشان کرد: برهمین اساس سال 96 تندیس بلورین، سال 97 تندیس سیمین وسال 98 تندیس زرین جایزه ملی مدیریت مالی ایران را دریافت کرده ایم و سال 99 نیز جایزه انجمن حسابرسان داخلی را در حوزه حسابرسی دریافت کرده ایم.
وی ادامه داد: دراستانداردهای مالی که زیرساخت شفافیت مالی و مبارزه با فساد است نیز هرسال ارتقاء داشتیم که از همکارانم در حوزه مالی تشکر می کنم.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با بیان اینکه استانداردهای حسابداری بخش عمومی در هیچ شهرداری کشور حتی تهران پیاده نشده است اضافه کرد: در شهرداری مشهد برای اولین بار این استانداردها مورد استفاده قرارگرفته است. و صورتهای مالی حسابرسی شده مبین این موضوع می باشد.
خواجه نائینی گفت: معمولا در تفریغ ها، همزمان تفریغ و تطبیق صورت مالی ها انجام نمی شود اما دراین دوره تا صورت مالی تهیه نشد تفریغ بودجه مورد برسی قرار نگرفت.
وی تصریح کرد: نکته قابل توجه دیگر این است که شهرداریهای کلانشهرها دوسه سال در ارائه تفریغ بودجه تاخیر دارند اما درشهرداری مشهد سعی کردیم تفریغ بودجه هر سال را انجام داده و تطبیق صورت مالی ها را با تفریغ بودجه انجام دهیم.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه هوشمند سازی فرایندهای مالی نیز در این دوره مورد توجه قرار گرفت خاطرنشان کرد:برهمین اساس ارتباط میان سامانه های مختلف با سامانه مالی برقرارشد، ازجمله سامانه قراردادها، سامانه بودجه، سامانه پرداخت، سامانه شهرسازی، سامانه مبصا و ... که کمک زیادی به شفاف سازی و مبارزه با فساد می کند.
خواجه نائینی ادامه داد: درآمارهای تفریغ در سه سال 97، 98و 99 با اینکه هم بودجه ها نسبت به سال قبل افزایش داشت و هم اصلاح بودجه ها نسبت به خود بودجه افزایش داشته و حتی اصلاح بودجه نیز در کمیسیون تلفیق افزایش داشته است رقم بالای 100درصد را محقق کرده ایم .
وی به تفریغ بودجه سال 99 شهرداری مشهد اشاره کرد و گفت: براساس تفریغ بودجه 99 ، 114 درصد منابع محقق شده است.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد افزود: در بخش تملک دارایی مالی یعنی وامی که تصفیه شده 214 درصد و در بخش واگذاری دارایی مالی میزان وامی که اجازه اخذ داشته ایم 67 درصد آن را اخذ کرده ایم، یعنی شورا مجوز دریافت وام بیشتری به ما داده بود اما کمتر از مجوز وام دریافت کرده ایم.
خواجه نائینی ادامه داد: درحوزه اقتصادی نیز آمارواگذاری دارائی مالی 84 درصد و تملک دارایی مالی 268 درصد بوده است.
مجید خبیری

آدرس کوتاه شده: