دوشنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ۱۵۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
چچ
2YHYp9iyINin2YjZhCDZvtix2YjamNmHINix2YjYr9m+2KfYsdmDINmH2YXYstmF2KfZhiDYqNinINi52YrYryDYutiv2YrYsSDYp9mB2KrYqtin2K0g2YXZiiDYtNmI2K8=

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد؛

فاز اول پروژه رودپارک همزمان با عید غدیر افتتاح می شود

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه عملیات اجرایی پروژه رودپارک با سرعت مناسبی ادامه دارد، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده ذون یک فاز اول پروژه رودپارک پنجشنبه این هفته همزمان با عید غدیرافتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی درخصوص این پروژه، افزود: عملیات اجرایی فاز اول پروژه رود پارک به مساحت ۳۸ هکتار از بوستان چهل بازه تا پل ستاری مهرماه 99 آغاز و زمانبندی ۳۱۰ روز برای اجرای آن درنظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: فاز دوم پروژه رود پارک نیز ۴۲ هکتار است که از پل پرتوی تا پل نمایشگاه ادامه خواهد داشت.
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه اعتبار این پروژه در فاز اول ۱۵۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است‌، اظهارکرد: با توجه به تاکیدات شهردار مشهد برسرعت بخشیدن به کار و رعایت زمانبندی در نظر گرفته شده از پیمانکار خواسته شده تا پروژه به صورت سه شیفته فعال شود.

کاظمی با بیان اینکه فاز اول این پروژه در حال حاضر از حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، اظهارکرد: «رودپارک» دارای 24هزار مترمربع پارکینگ و ۲۰ هکتار فضای سبز خواهد بود که با بهره برداری از آن در مجموع سرانه فضای سبز منطقه۱۱ از ۹.۲ به ۱۲ متر افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: فاز اول پروژه رود پارک دردو بخش پارک چهل بازه تا دندان پزشکان و از دندان پزشکان تا پل ستاری درحال اجرا است و طبق برنامه ریزی های انجام شده امیدورایم بخش اول این پروژه پنجشنبه هفتم مرداد مصادف با شب عید غدیر بهره برداری شود.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: عملیات اجرای بتن مسلح دریاچه ها، مسیر رودخانه و مسیرهای پیاده و دیواره سنگی بخش اول اکنون به اتمام رسیده است .

کاظمی گفت: همچنین خاک ریزی پهنه های فضای سبز این بخش نیز انجام شده وهمزمان عملیات زیرسازی و آسفالت پارکینگ شماره یک به اتمام رسیده و کف سازی پارکینگ شماره دو و زمین های بازی نیز درحال پایان است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه احداث دو دریاچه فاز اول به صورت کامل پایان یافته است، آبگیری دریاچه ها طی چند روز آینده انجام خواهد شد.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: در بحث تامین تجهیزات نیز پایه چراغ های مورد نیاز به همراه تجهیزات اتاق های پمپاژ خریداری و در حال نصب و راه اندازی است.

کاظمی اضافه کرد: در بخش دوم که حد فاصل دندان پرشکان تا پل ستاری است،نیز خاکبرداری ادامه دارد و مسیرهای پیاده و باغ ایرانی درمرحله اجرای عملیات کف سازی قراردارند.

وی تصریح کرد: همچنین در پروژه رودپارک یک زمین والیبال شنی نیز(ساحلی) در نظر گرفته شده که ماسه های آن از شمال به مشهد آورده شده است.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: در مجموع در حال حاضر عملیات عمرانی ذون اول پروژه رود پارک در فاز اول به پایان رسیده است که امیدواریم بخش اول این فاز طبق زمانبندی در نظر گرفته شده همزمان با عید غدیر افتتاح شود.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: