سه شنبه, ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۱ ۴۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • هواشناسی
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINmD2KfZh9i0INiq2K/YsdmK2KzZiiDYr9mF2KfZiiDZh9mI2Kcg2Ygg2YjYsti0INio2KfYryDZhtiz2KjYqtinINi02K/ZitivINiv2LEg2KfYs9iq2KfZhg==

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی کاهش تدریجی دمای هوا و وزش باد نسبتا شدید در استان

اداره کل هواشناسی برای اغلب نقاط استان از جمله شهرستان مشهد، کاهش تدریجی دمای هوا و وزش باد نسبتا شدید تا شدید همراه با گردوخاک را پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، طبق تحلیل نقشه ها و مدل های هواشناسی، کماکان پدیده جوی غالب تا روزهای پایانی هفته افزایش سرعت وزش باد در سطح استان خصوصا در مناطق بادخیز جنوب و جنوب شرق است بطوری که در برخی ساعات وزش باد شدید، در پاره ای نقاط همراه با توفان گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا با احتمال بروز خسارت خواهد بود.

ضمن اینکه برای روز پنجشنبه افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق پراکنده در نواحی شمالی استان پیش بینی می شود. از فردا تا پایان هفته، به تدریج دمای هوا در غالب مناطق استان کاهش می یابد.

طی 24 ساعت گذشته ریوش با کمینه دمای 18 درجه سانتیگراد خنک‌ترین و سرخس با بیشینه دمای 44 درجه سانتیگراد گرم‎ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند.دراین مدت کمینه و بیشینه دمای هوا شهر مشهد به‌ترتیب 29 و 40 درجه سانتیگراد بوده است.

همچنین آسمان امروز شهرستان مشهد، صاف در بعدازظهر وزش باد شدید لحظه ای توام با گردوغبارپیش بینی می شود، دمای هوای امروز مشهد در سردترین زمان 25 درجه سانتیگراد که در گرمترین زمان به 37 درچه سانتیگراد افزایش خواهد یافت.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: