چهارشنبه, ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۴ ۱۷۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
  • حوزه شهردار
چچ
2LLZhdmK2YbZhyDYqNix2KfZiiDYp9is2LHYp9mKINm+2LHZiNqY2Ycg2obZviDar9ix2K8g2LrZitixINmH2YXYs9i32K0g2YXYtNmH2K8gLSDYt9ix2YLYqNmHINii2YXYp9iv2Ycg2KfYs9iqLyDZhdiz2YrYsSDYr9iz2KrYsdiz2Yog2KLYstin2K/ar9in2YYt2LTYp9mG2K/ZitiyINin2LIg2YbYuNixINm+2K/Yp9mB2YbYryDYutmK2LHYudin2YXZhCDYp9mH2YXZitiqINiv2KfYsdiv

شهردار مشهد؛

زمینه برای اجرای پروژه چپ گرد غیر همسطح مشهد - طرقبه آماده است/ مسیر دسترسی آزادگان-شاندیز از نظر پدافند غیرعامل اهمیت دارد

شهردار مشهد با اشاره به افتتاح مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به شاندیز از پل مهندس پرتوی، گفت: اکنون زمینه برای اجرای پروژه چپ گرد غیر همسطح مشهد - طرقبه به عنوان آخرین قطعه پازل ترافیکی مسیرهای دسترسی به شهرستان های طرقبه و شاندیز آماده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد رضا کلائی امروز در مراسم افتتاح مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به شاندیز از پل مهندس پرتوی که با حضور رییس و جمعی از اعضای شورای شهر، معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، افزود: ابتدای فروردین امسال بود که جلسه ای با معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک در خصوص پروژه مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به شاندیز (پل مهندس پرتوی) داشتم و با توجه به معارضات پیش روی پروژه گفتم که اتمام آن تا مرداد امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه موضوعات فنی و غیر فنی پیش روی این پروژه از جمله تملک های مورد نیاز و سایر معارضات به قدری پیچیده بود که اولویت اجرای آن حداقل از ذهن خودم خارج بود، اظهارکرد: اما پیگیری بسیار مجدانه دکتر کاظمی و تاکید بر اجرای کار آنقدراثر گذار بود که پروژه ای که حداقل یک سال ونیم در حوزه مطالعات قفل شده بود به اجرا درآمد.

شهردارمشهد تصریح کرد: زمانی همه چیز فراهم است و کاری را انجام می دهیم، اما زمانی است که هیچ چیز فراهم نیست و یک کار انجام می شود، پروژه مسیر دسترسی تقاطه آزادگان به شاندیز از آن دست پروژه هایی بود که هیچ چیز برای اجرای آن فراهم نبود و با تلاش های معاون عمران، حمل ونقل وترافیک، همکارانشان، مدیرعامل سازمان عمران و شهردار منطقه دوازده محقق شد که از این بابت تشکر می کنم.

کلائی،ادامه داد: این مسیر علاوه بر ایجاد دسترسی برای مردم ،از نظر پدافند غیر عامل نیز بسیارمهم است زیرا منطقی نیست تنها راه دتسرسی مشهد به شهرستانهای طرقبه و شاندیز فقط از یک مسیر باشد که با اجرای این پروژه و پروژه آزادراه مشهد- چناران موضوع حل شده است.

وی با اشاره به اینکه تکمیل پازل حل مشکل ترافیک مسیرهای منتهی به طرقبه وشاندیز اجرای یک چپ گرد است خاطرنشان کرد: برای این کار نیاز است تا یک چپگرد غیرهمسطح جهت انتقال بار ترافیکی مسیر رفت از پل پرتوی به سمت جاده شهرستان طرقبه ایجاد شود .

شهردارمشهد ادامه داد: اجرای این چپگرد پروژه سنگینی نیست و می توان با یک عملیات خاکی این چپگرد را اجرا کرد.

کلائی افزود: به دلیل فراهم نبودن دسترسی های جایگزین برای ما سخت بود که این چپگرد را اجرا کنیم اما اکنون با بهره برداری از مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به شاندیز، مسیر جایگزین فراهم شده است و شرایط آماده اجرای چپگرد مذکور به عنوان آخرین قطعه پازل ترافیکی این منطقه است.

وی گفت: امیدواریم دوستان شورای ششم از ابتدای شروع به کار اهتمام کنند تا عملیات اجرایی این پروژه از پاییز که بار ترافیکی این محدوده سبکتر است آغاز و تا نوروز سال 1401 آماده بهره برداری شود.

گفتنی است، شورای استان از محمد رضا کلائی به عنوان شهردار برتر استان از میان 80 شهراستان تجلیل کرد.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: