چهارشنبه, ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۵۶ ۲۷
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
MTMyINmF2YrZhNmK2KfYsdivINmIIDY3MCDZhdmK2YTZitmI2YYg2LHZitin2YQg2YfYstmK2YbZhyDYsdmB2Kog2Ygg2LHZiNioINmF2LnYp9io2LEg2Ygg2KzZhdi54oCM2KLZiNix2Yog2LLYqNin2YTZhyDYr9ixINmF2YbYt9mC2YcgNCDahtmH2KfYsQ==

در چهار ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

132 میلیارد و 670 میلیون ریال هزینه رفت و روب معابر و جمع‌آوری زباله در منطقه 4 چهار

سرپرست شهرداری منطقه چهار مشهد از صرف 132 میلیارد و 670 میلیون ریال جهت رفت و روب معابر و جمع‌آوری زباله از ابتدای سال جاری تاکنون در این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، فرهاد ذبیحی ضمن بیان این مطلب که هر شهروند در این منطقه به طور متوسط روزانه 487 گرم زباله تولید می کند، اظهار کرد: شهرداری منطقه چهار در راستای رسالت خود جهت فراهم کردن زمینه تحقق شهری پاک و سالم از ابتدای سال جاری تاکنون با انجام فعالیت‌هایی مانند شست و شو، نظافت و رفت و روب معابر، جمع‌آوری زباله و خاک و نخاله و... تمام سعی خود را برای رسیدن به این هدف به کار گرفته است.

وی مقدار زباله خانگی جمع‌آوری شده از سطح منطقه چهار را از ابتدای سال جاری تاکنون قابل توجه دانست و افزود: در این مدت، 16 هزار و 652 تن پسماند، زباله، سرجاروب و ... از سطح منطقه جمع‌آوری شده است.

سرپرست شهرداری منطقه چهار مشهد با بیان اینکه یکی از طرح های حائز اهمیت در کنترل سلامت و کاهش آلودگی زیست‌محیطی تفکیک زباله از مبدا است، بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 34 میلیارد و 666 میلیون ریال صرف جمع‌آوری زباله در این منطقه شده که با ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا در بین شهروندان و تبدیل مواد قابل بازیافت می‌توانیم شاهد تاثیر زیادی در اقتصاد مدیریت شهری باشیم.

ذبیحی در پایان با بیان این مطلب که منطقه چهار با 275 هزار نفر جمعیت یکی از پر تراکم‌ترین مناطق سطح شهر از لحاظ جمعیتی است، گفت: روزانه سه میلیون و 504 هزار مترمربع از معابر سطح منطقه توسط عوامل اداره خدمات شهری رفت و روب و نظافت می شود.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت شهروندان، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند با تولید کمتر زباله و استفاده بهینه از منابع شهرداری‌ها را در کاهش هزینه‌ها یاری رسانند.

شایان ذکر است: جهت خدمات‌دهی مطلوب‌تر به شهروندان 330 نفر نیرو در خدمات شهری این منطقه فعالیت دارند و 200 مخزن گالوانیزه جهت جمع‌آوری زباله و سرجاروب ها در سطح نواحی سه‌گانه منطقه چهار جانمایی شده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: