چهارشنبه, ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ ۲۲:۱۴ ۱۱۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
چچ
2YXYs9is2K8g2KfZhdin2YUg2LXYp9iv2YIo2LkpINin2YHYqtiq2KfYrSDYtNiv

با حضور شهردار منطقه ثامن؛

مسجد امام صادق(ع) افتتاح شد

مسجد امام صادق(ع) در مساحتی به متراژ 535 متر مربع احداث شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید فرهاد حجازی در آیین افتتاح مسجد امام صادق (ع) که با حضور حجت الاسلام محمد احمد زاده مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، علیرضا شهریاری عضو شورای اسلامی شهر مشهد، حاج محمد سزاوار رحمت خیر و متولی ساخت مسجد و جمعی از مسئولان برگزار شد، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم اظهار کرد: امیدوارم این مکان سبب خیر و برکت برای زائران و مجاوران و خاندان سزاوار رحمت باشد.

وی همچنین در حاشیه این مراسم افزود: مساحت زمین این مسجد ۵۳۵ مترمربع و مساحت زیربنا ۱۶۵۰ متر مربع؛ شامل سه قسمت از جمله شبستان اصلی مسجد در طبقه همکف محل اقامه نماز بانوان و خانه عالم در طبقه مثبت یک و سالن اجتماعات در طبقه منفی یک است.

تداوم حیات مسجد 50 ساله

در ادامه احمد سزاوار رحمت نوه مرحوم حاج احمد سزاوار رحمت بنیان گذار اصلی مسجد بیان کرد: این مسجد قدمت ۵۸ ساله دارد و در سال ۱۳۴۲ ساخته شده است؛ اما به دلیل ساخت خیابان مجبور به جابه جایی آن شدیم.

وی اضافه کرد: ساخت مسجد چهار سال به طول انجامیده و بیشترین زمان صرف اخذ مجوز شده است به همین دلیل از مسئولین تقاضا می کنم ستادی را برای حل مشکل اخذ مجوز و بروکراسی های اداری تشکیل دهند تا خیرین به دلیل سختی کار از اقدام خیر خود منصرف نشوند.

نوه بنیانگذار مسجد امام صادق (ع) گفت: امیدوارم این مسجد برای کسانی که در این راه زحمت کشیدند توشه آخرت باشد.

گفتنی است که در طرح نوسازی و بهسازی بافت اطراف حرم، خیابان های منتهی به حرم مطهر از چهار خیابان شامل شیرازی، طبرسی، نواب صفوی و امام رضا (ع) به هشت خیابان شامل بولوار رضوان، بلوار شهدای حج، خیابان دو سطحی آین الله واعظ طبسی و بولوار امیر المونین افزایش یافته که تمامی خیابان ها به وسیله شارستان به یکدیگر متصل شده اند.

بنای اولیه مسجد امام صادق (ع) درست در وسط بولوار رضوان قرار داشته و به همین دلیل با توافق اداره کل اوقاف و اخذ مجوز شرعی این مسجد و به جهت حفظ این اثر تاریخی و همچنین امتداد طرح نوسازی وبهسازی بافت اطراف حرم مطهر، بنای جدید در مکان دیگری ساخته شده است، همچنین لازم به ذکر است که شهرداری مشهد زمین و پروانه رایگان را برای احداث این بنا در اختیار خیر این مسجد قرار داده است.

حوریه جمالی پور

آدرس کوتاه شده: