یکشنبه, ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۴۰ ۱۰۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
  • محرم و صفر 1400
چچ
2KjYsdqv2LLYp9ix2Yog2YXYsdin2LPZhSDZh9in2Yog2YjZitqY2Ycg2K/Zh9mHINin2YjZhCDZhdit2LHZhSDYr9ixINiz2LfYrSDYtNmH2LE=

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خبرداد؛

برگزاری مراسم های ویژه دهه اول محرم در سطح شهر

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از برگزاری مراسمات ویژه دهه اول محرم در سطح شهر خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سیدمجتبی منتظری در خصوص ویژه برنامه های لحاظ شده برای آغاز محرم، اظهار کرد: معاون اجتماعی و مشارکت های سازمان فرهنگی و اجتماعی برای این ایام برنامه های مهمی ازجمله فضاآرایی شهری، فضاآرایی محلات، برگزاری مراسم حسینیه ای به وسعت شهر، ایستگاه های صلواتی، پویش مردمی نذر آب و ایستگاه های سلامت را در نظر دارد.

وی ادامه داد: برای این ایام ویژه در کلیه مناطق سیزدهگانه فضاآرایی معابر شهری با مشارکت هیات مذهبی فعال سطح شهر و فضاآرایی معابر فرعی و مراکز محله با مشارکت هیات ها و مساجد محوری فعال در سطح محلات صورت می گیرد.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در خصوص برگزاری مراسم حسینیه ای به وسعت شهر، بیان کرد: برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم با مشارکت شورای هیات مذهبی و سازمان تبلیغات اسلامی مساجد و هیات های فعال محلی و منطقه ای در برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم در فضاهای روباز محلی در قالب این برنامه از اولویت های ما بوده است.

منتظری با اشاره به برگزاری ایستگاه های صلواتی در سطح مناطق سیزده گانه، تصریح کرد: برگزاری پویش مردمی نذر آب با مشارکت جمعیت هلال احمر استان (با رویکرد تامین مخازن آب برای نواحی جنوب شرق کشور) از دیگر برنامه های مهم ما بشمار می آید.

وی خاطرنشان کرد: گفتنی است که در طول این ایام ایستگاه های سلامت در اماکن منتخب سطح شهر به ویژه در حاشیه مراسم های عزاداری دهه اول محرم برپا خواهد شد.

گفتنی است که در سطح مناطق نیز برنامه های ویژه ای نیز برگزار خواهد شد که شرح آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده: