یکشنبه, ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۴۵ ۱۲۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • گزارش ویژه
  • اخبار اصلی
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
  • سایت مشهد
چچ
2b7Ziti02LHZgdiqINmB2YrYstmK2YPZiiAzNyDYr9ix2LXYr9mKINm+2LHZiNqY2Ycg2KfYs9mF2KfYudmK2YQg2KLYqNin2K8=

معاون عمران،حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد اعلام کرد؛

پیشرفت فیزیکی 37 درصدی پروژه اسماعیل آباد

معاون عمران،حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد گفت: پروژه اسماعیل آباد به ویژه ساماندهی کال درحال حاضر فعال و در مجموع از پیشرفت فیزیکی حدود37 درصد برخوردار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی با اشاره به اینکه ساماندهی کال و محدوده اسماعیل آباد یکی از دغدغه های شهر مشهد بود، افزود: برهمین اساس طبق مصوبه شورای تامین استان، هیئت اجرایی ویژه ای برای ساماندهی کال اسماعیل آباد تشکیل شد.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی پروژه کانال اسماعیل آباد به طول ۱۵۰۰ متر از پشت پاسگاه سپاد با هدف کمک به مناطق کم‌برخوردار با احداث پارک خطی و همچنین در راستای جمع آوری آب های سطحی این منطقه و انتقال آن به کشف رود 15 آذرماه 99 آغازشد.

معاون عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: در مسیر کال اسماعیل آباد معارضات سنگینی از جمله 140 پلاک وجود داشت که تملک و رفع تصرف بیشتر معارضات با همکاری های بین بخشی بدون مشکل و با تفاهم با مالکان انجام شده است.
کاظمی ادامه داد: این پروژه شامل ۴۰ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۶ هزار مترمکعب بتن ریزی، ۲۴ هزار مترمربع مسیر پیاده‌روسازی و اجرای دیوار با سنگ لاشه ۲ هزار مترمکعب است.

وی گفت: این مسیل در نهایت به پارک خطی تبدیل خواهد شد که نقش مهمی در حل معضلات اجتماعی این منطقه می تواند داشته باشد.

معاون عمران،حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد افزود: همچنین با هدف بهبود دسترسی به منطقه اسماعیل آباد یک معبر یک کیلومتری به عرض 12 متربه همراه 2 دهنه پل 25 متری به عرض 12 متر، 500 متر دیوار حائل بتنی 3.5 متری و طرح دفع آب های سطحی نیز در اسماعیل آباد اجرا خواهد شد.

کاظمی ادامه داد: عملیات اجرایی ساماندهی خود کال اسماعیل آباد در حال حاضر بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی و روند اجرای مسیر و پلها نیز پیشرفت حدود20 درصدی دارد.

وی گفت: این پروژه در ابتدا قرار بود تابستان به پایان برسد اما باتوجه به طراحی جدید و اضافه شدن بخشهایی به آن در مجموع از 37 درصد پیشرفت فیزیکی برخودار است و طبق برنامه ریزی های انجام شده زمستان امسال آماده بهره برداری خواهد شد.

مجید خبیری

آدرس کوتاه شده: