شنبه, ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۱۴ ۱۱۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • شهرسازی و معماری
چچ
2KLZhdin2K/ZhyDYs9in2LLZiiDYqNiu2LQg2K/ZiNmFINmF2LfYp9mE2LnYp9iqINm+2LHZiNqY2Ycg2KjYp9iy2KfYsdqG2Ycg2q/ZhNiz2KrYp9mGINio2Ycg2YXYs9in2K3YqiDZh9iy2KfYsSDZiCDbt9u5INmF2KrYsSDZhdix2KjYuQ==

معاون شهردار مشهد خبرداد؛

آماده سازی بخش دوم مطالعات پروژه بازارچه گلستان به مساحت هزار و ۷۹ متر مربع

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از آماده سازی بخش دوم مطالعات پروژه بازارچه گلستان به مساحت هزار و ۷۹ متر مربع خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد با بیان این مطلب، اظهار کرد: گذر فرهنگی گلستان در حاشیه خیابان دانشگاه به عنوان یکی از خیابان های تاریخی و با هویت شهر مشهد و در یکی از مهم ترین کانون های فرهنگی و هنری شهر واقع شده است که متاسفانه در سالیان اخیر به مرور کم رونق و غیرفعال شده بود.

وی ادامه داد: لذا ضرورت تعریف پروژه ای که با استفاده از پتانسیل های موجود در این محدوده از قبیل دانشگاه ها، سینماها، مجموعه های فروش کتاب و محصولات فرهنگی و واحدهای تجاری و اداری متعدد که بتواند علاوه بر شکل دهی یک عرصه عمومی در فضای شهری به عنوان تجلی گاه رویدادهای اجتماعی، فرهنگی و هنری؛ به ایجاد سرزندگی و پویایی همراه با حفظ و تقویت نقش و هویت تاریخی و فرهنگی منطقه به ویژه خیابان دانشگاه منجر گردد، کاملا محسوس بود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد عنوان کرد: پس از رفع مشکلات بستر و تقویت مسیل، پروژه ای با هدف بوجود آوردن مفصلی جهت پیوند عناصر فرهنگی پیرامون در عین ایجاد فرصتی مناسب برای افزایش حضور و ماندگاری شهروندان طراحی شد. این طرح با رعایت انعطاف پذیری، امکان آزادی انتخاب و برگزاری فعالیت های جاذب جمعیت در فضای باز شهری در مساحتی بالغ بر ۴ هزار و ۱۰۰ مترمربع را به وجود آورده است.

حسین نژاد ادامه داد: مطالعات بخش اول این پروژه با مساحت سه هزار و ۳۳ مترمربع و با اعتبار ۳ میلیارد و ۸۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از خیابان دانشگاه تا انتهای خیابان منوچهری اجرا شده و مطالعات بخش دوم نیز با مساحت 1079 مترمربع طراحی شده و آماده اجرا است.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده: