یکشنبه, ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۱۷
چچ
2KfYrdiv2KfYqyDYqNmK2LQg2KfYsiDbtNu5INmD2YrZhNmI2YXYqtixINmF2LPZitixINmI2YramNmHINiv2Yjahtix2K7ZhyDYs9mI2KfYsdmKINiv2LEg2KjZiNiz2KrYp9mGINmH2KfZiiDYtNmH2LHZii8g2YXZhti32YLZhyDbtyDYsdiq2KjZhyDYp9mI2YQg2K/YsSDZhdmK2KfZhiDZhdmG2KfYt9mCINi02YfYsdmK

مدیرکل بهبود محیط زیست شهر مطرح کرد؛

احداث بیش از ۴۹ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه سواری در بوستان های شهری/ منطقه ۷ رتبه اول در میان مناطق شهری

مدیرکل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد از احداث بیش از ۴۹ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه سواری در بوستان ها و فضاهای سبز کلانشهر مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید علی اکبر انتظام با اعلام این خبر افزود: بوستان های شهری همواره یکی از مهم‌ترین تفرجگاه ها در کلان شهرها هستند که اقشار مختلف جامعه در هر سن و سالی، با حضور در این فضاهای مفرح، در بیشتر اوقات، علاوه بر استفاده از طبیعت این بوستان ها، نسبت به انجام فعالیت های ورزشی نیز اقدام می کنند.

وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر دوچرخه‌سواری به یکی از فعالیت های پرطرفدار شهروندان تبدیل شده و بررسی ها حاکی از آن است که بسیاری از خانواده ها به دلیل شرایط ایمن تر بوستان های شهری نسبت به معابر و مسیرهای ویژه دوچرخه در حاشیه خیابان ها، ترجیح می دهند به همراه فرزندانشان در محیط های ایمن و کنترل شده بوستان ها دوچرخه سواری کنند.

انتظام افزود: در همین راستا طی سال های اخیر با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بیش از ۴۹ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در بوستان های سطح شهر احداث شده و بیشتر میزان مسیر دوچرخه سواری، به ترتیب در مناطق ۷، ۹، ۶ و ۳ ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: لزوم توجه به نیازهای ورزشی بانوان در بوستان های شهری و بوستان های اختصاصی بانوان نیز باعث شده تا در مجموع در مناطق ۱۳ گانه شهری، بیش از ۸ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری اختصاصی بانوان احداث شود که در این میان مناطق۷،۵،۱۱ به ترتیب دارای بیشترین مسیر دوچرخه سواری ویژه بانوان هستند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0988033612569
Qt: 2.0824522972107