دوشنبه, ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۰۸
چچ
2KjYsdqv2LLYp9ix2Yog2KjZitiz2Kog2Ygg2LTYtNmF2YrZhiDZh9mFINii2YHYsdmK2YbZiiDZhdi02YfYryDYqtit2Kog2LnZhtmI2KfZhiDCq9mG2YjYotmI2LHZiiDYr9ixINiu2YTZgiDZhdiv2YQg2YfYp9mKINmF2LTYp9ix2YPYqtmKINiv2LEg2K3ZhCDZhdiz2KfYptmEINiu2K/Zhdin2Kog2LTZh9ix2Yog2KjYpyDYsdmI2YrZg9ix2K8g2LTZh9ixINiq2LHZhdmK2YXZisK7

مدیر پروژه شهر ترمیمی شهرداری مشهد خبرداد؛

برگزاری بیست و ششمین هم آفرینی مشهد تحت عنوان «نوآوری در خلق مدل های مشارکتی در حل مسائل خدمات شهری با رویکرد شهر ترمیمی»

مدیر پروژه شهر ترمیمی شهرداری مشهد از برگزاری بیست و ششمین هم آفرینی مشهد تحت عنوان «نوآوری در خلق مدل های مشارکتی در حل مسائل خدمات شهری با رویکرد شهر ترمیمی» خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جعفر سروی در حاشیه بیست و ششمین هم آفرینی مشهد تحت عنوان «نوآوری در خلق مدل های مشارکتی در حل مسائل خدمات شهری با رویکرد شهر ترمیمی» که با حضور فعالان دفاتر تسهیلگری، متخصصین حوزه خدمات شهری، پژوهشگران در حوزه مطالعات جرائم و تخلفات شهری، کنشگران اجتماعی و علاقه مندان به فعالیت های مشارکتی، شهرسازان و فعالان حوزه حقوق و جامعه شناسی برگزار شد، اظهار کرد: معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد یکی از پرمشغله ترین حوزه های فرآیندی است که بالغ بر 67 درصد از فرآیندهای شهرداری مربوط به این حوزه می باشد و تعامل گسترده ای با مردم و ارتباطات وسیعی در حوزه جرائم و تخلفات شهری بین شهرداری و خدمات شهری وجود دارد به طوریکه 23 عنوان جرم و تخلف مرتبط با این بخش تعریف شده است.
وی افزود: فرآیند اصلی در کلان شهرهای کشور در مواجه با جرائم و تخلفات شامل برخورد، جرم انگاری، استفاده از رویه های قهر آمیز، برخورد با موضوعات، جمع آوری و.. می شود. دیدگاه نوینی تحت عنوان عدالت ترمیمی و شهر ترمیمی وجود دارد که معتقد است ما می توانیم در حوزه تعاملی و مشارکتی با مشارکت شهروندان جرائم و تخلفات را کاهش دهیم.
مدیر پروژه شهر ترمیمی شهرداری مشهد بیان کرد: برگزاری این ورکشاپ نیز در راستای تسری دادن دیدگاه ها برگزار شده است تا فضا را به سمت ترمیمی شدن فرآیندها سوق دهیم.
سروی خاطرنشان کرد: در این ورکشاپ موضوعات خدمات شهری مورد بررسی قرار می گیرد تا با کمک مردم، ریش سفیدان، دفاتر تسهیل گری، وکلا و سایر نهاد ها به مشکلات حوزه خدمات شهری رسیدگی شود.
وی اضافه کرد: ما باید در برخوردهای خود دو دیدگاه حل ریشه ای مسائل و استفاده از ظرفیت مردم را مدنظر قرار دهیم و استفاده از برخورد های قهرآمیز را در مرحله آخر قرار دهیم.
مدیر پروژه شهر ترمیمی شهرداری مشهد گفت: در پایان این ورکشاپ نیز به ایده های اول تا سوم تقدیر و جوایزی از طرف معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد به ایده پردازان اهدا خواهد شد.
حوریه جمالی پور

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.94959863026937
Qt: 0.41861271858215