سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۰۸ ۶۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
چچ
2KjZh9ix2Ycg2q/Zitix2Yog2KfYsiDYp9mE2q/ZiNmKINmH2KfZiiDYqNix2YbYp9mF2Ycg2LHZitiy2Yog2KrYudin2YXZhNmKINmIINmF2LPYptmE2Ycg2YXYrdmI2LEg2LTYr9mGINiz2YrYp9iz2Kog2YfYpyDZiCDYsdin2YfYqNix2K/Zh9inINiv2LEg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXYtNmH2K8=

در راستای برگزاری نخستین رویداد تعاملی تدوین برنامه میان مدت 1401-1404 شهرداری مشهد انجام شد؛

بهره گیری از الگوی های برنامه ریزی تعاملی و مسئله محور شدن سیاست ها و راهبردها در شهرداری مشهد

مدیرکل برنامه، بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد گفت:‌ بهره گیری از الگوهای برنامه ‌ریزی تعاملی و مسئله‌ محور شدن سیاست‌ ها و راهبردها را جزو مسائل مورد تاکید حوزه برنامه ریزی است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جمال حسن بارانی با اشاره به برگزاری نخستین رویداد تعاملی تدوین برنامه میان مدت 1401-1404 شهرداری مشهد که در محل کارخانه نوآوری مشهد طی روزهای 20 و 21 شهریور ماه 1400 انجام شد، اظهار کرد: این رویداد به صورت رقابتی بین چند تیم که هرکدام حول یکی از محورهای حوزه حمل‌ و نقل به تدوین برنامه پیشنهادی خود پرداختند. اعضای تیم در طول این رویداد با حضور در کارگاه ‌های آموزشی ضمن آشنایی با فرآیند تدوین برنامه، شیوه شناسایی، کشف و حل مسائل به‌صورت خلاقانه را آموزش دیده و پس از آن به رقابت با هم پرداختند.

وی در خصوص شرکت‌ کنندگان حاضر در این رویداد، بیان کرد: اعضای کارگروه حمل ‌و نقل، کارشناسان حوزه‌ حمل ‌و نقل، کارشناسان حوزه ‌های برنامه‌ ریزی ستادی و مناطق و تعدادی از فعالین شورای اجتماعی محلات است که در طی دو روز فرآِیند تدوین برنامه شهرداری مشهد مقدس را آموزش دیده و پس از آن با مشارکت یکدیگر آن را پیاده ‌سازی کردند.

مدیرکل برنامه، بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد افزود: در پایان این رقابت برنامه‌ های تدوین شده توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفت و جوایزی به تیم برگزیده و افراد منتخب اهدا شد.

بارانی در خصوص انتخاب برنامه ریزی تعاملی و شاخص های مورد بحث در این برنامه، عنوان کرد: معاونت برنامه ‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بر اساس شاخص‌ هایی از جمله نیازهای جامعه، تحولات اجتماعی حال حاضر، پیشرفت‌ های تکنولوژیکی و همچنین میزان توسعه ‌یافتگی مجموعه شهرداری اقدام به ارزیابی و بررسی شیوه ‌های گوناگون تدوین و تهیه برنامه کرد به نحوی که در نهایت برنامه‌ ریزی تعاملی که متناسب با فرهنگ سازمانی مجموعه شهرداری و از سویی دیگر سازگار با شیوه مدیریت شهری است و توانایی ایجاد پویایی و نوآوری و تحقق هدف مسئله‌ محوری بودن برنامه ‌ها را دارد، مورد انتخاب قرار گرفت.

وی در خصوص اهداف برگزاری نخستین رویداد تعاملی تدوین برنامه میان مدت 1401-1404 شهرداری مشهد، تصریح کرد: آشنایی همکاران ما در گروه برنامه ‌ریزی نسبت به فرآیند تدوین برنامه و آسیب‌ شنایی روند تدوین برنامه یکی از اهداف برگزاری این رویداد است. زیرا انتظار داریم در ادامه، رویدادی مشابه در مناطق و سازمان‌ های تابعه شهرداری مشهد مقدس برگزار شود و برنام ه‌های میان مدت سازمان‌ ها و برش‌ های منطقه ‌ای و موضوعی نیز به شیوه تعاملی توسط حوزه مربوطه تدوین شود.

مدیرکل برنامه، بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد در خصوص دیگر اهداف برگزاری این رویداد، اضافه کرد: دعوت از فعالین شورای اجتماعی محلات و حضور آن ها در این فرآیند برای برقراری تعادل میان دیدگاه ‌های شهروندان و نقطه‌ نظرات کارشناسان و نزدیک شدن این دو دیدگاه بهم یکی دیگر از اهداف برگزاری این رویداد بود.

بارانی تاکید کرد: ما انتظار داریم خروجی چنین رویدادی در قالب محصولی ورودی برای کارگروه حمل‌ و نقل باشد و این کارگروه تدوین برنامه میان مدت حوزه حمل ‌و نقل را بر اساس دیدگاه‌ های مطرح شده در این رویداد به انجام برساند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: