چهارشنبه, ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ۱۵
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
2KfYsdiz2KfZhCA5NzQg2b7YsdmI2YbYr9mHINiq2K7ZhNmBINiz2KfYrtiq2YXYp9mG2Yog2KjZhyDZg9mF2YrYs9mK2YjZhiDZhdin2K/ZhyAxMDA=

ارسال 974 پرونده تخلف ساختمانی به کمیسیون ماده 100

شهردار منطقه 7 مشهد از ارسال 974 پرونده تخلف ساختمانی به کمیسیون ماده ۱۰۰قانون شهرداری ها در 6 ماه نخست سال جاری خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسین فرهادیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: همواره رویکرد ما در مقابله با تخلفات ساختمانی پیشگیرانه بوده است، اما در صورت بروز تخلف طبق قانون مرجع رسیدگی به این تخلفات کمیسیون ماده صد قانون شهرداری ها است و ما در برخورد با این تخلفات و حفظ حقوق شهروندان نص صریح قانون را اجرا خواهیم کرد.

وی با بیان این که در طی این مدت 15 مورد اجرای حکم قلع بنا توسط کمیسیون ماده صد را داشتیم، افزود: اعمال رفتار قانونی مناسب پس از صدور رای مراجع ذی صلاح با تخلفات ساختمانی، زمین خواری، تصرف، تفکیک و تغییر غیرمجاز کاربری اراضی در محدوده خدماتی و حریم منطقه، از خدمات شهرداری در جهت صیانت از حقوق شهروندان قانون مدار است.

شهردار منطقه 7 مشهد با اشاره به آمارهای 6 ماهه نخست سال جاری در حوزه مقابله با تخلفات ساختمانی، تاکید کرد: در طی این مدت 763 مورد پیگیری پلمپ واحدهای غیر مجاز، 22 مورد رفع پلمپ از طریق مراجع قانونی و 314 مورد هم پیگیری موارد فک پلمپ در سطح منطقه 7 داشتیم.

فرهادیان تصریح کرد: براساس ضوابط و قوانین، مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده شهر و حریم آن باید قبل از هرگونه ساخت‌ وساز یا تفکیک و تغییر کاربری اراضی، از شهرداری مجوزهای لازم را اخذ کنند، در غیر این صورت شهرداری می تواند بر اساس ضوابط از اجرای عملیات ساختمانی فاقد یا مغایر با پروانه احداث بنا، جلوگیری کند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: