چهارشنبه, ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ۴۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2YfZhtix2YXZhtiv2KfZhiDYqNix2KfZiiDYsdmB2Lkg2YXYudi22YTYp9iqINin2KzYqtmF2KfYudmKINio2Kcg2LLYqNin2YYg2YfZhtixINio2Ycg2YXYr9mK2LHZitiqINi02YfYsdmKINmD2YXZgyDZg9mG2YbYrw==

رییس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی شورای اسلامی شهرمشهد مقدس؛

هنرمندان برای رفع معضلات اجتماعی با زبان هنر به مدیریت شهری کمک کنند

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهرمشهد مقدس گفت: هنرمندان برای رفع معضلات اجتماعی با زبان هنر به مدیریت شهری کمک کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام و المسلمین حسن منصوریان درنشست با فعالان حوزه فیلمسازی که به مناسبت روز سینما با حضور سید عبد الله ارجائی شهردارمشهد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد برگزار شد، افزود: ما به عنوان سیاست گذار در کمیسیون فرهنگی شورای شهر به دنبال آن هستیم تا از هنرمندان شهر حمایت کنیم .

وی اضافه کرد: هنرمندان در جامعه دارای جایگاه بالایی هستند و می توانند با هنرشان مشکلات شهر را به تصویر کشیده و مدیرت شهری را در رفع این مشکلات کمک کنند.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهرمشهد مقدس با بیان اینکه ما در بحث حل مشکل معتادان متجاهر میلیارد ها تومان در ارتباط با ماده 16هزینه کرده ایم اما نتیجه ای نگرفته ایم، اظهار کرد: مسئله زنان بی سرپرست، کودکان کار و... را دستگاه های اجرایی به تنهایی نمی تواند حل کنند، بلکه این زبان هنر است که می تواند حل کند.

منصوریان تصریح کرد: هنرمندان باید با زبان هنر خیرین و مردم را برای رفع این مشکلات پای کار بیاورند و حساسیت سازی کنند.

وی ادامه داد: در شهر تبریز تابلویی نصب شده که برآن نوشته شده است به شهر بدون گدا خوش آمدید، آیا درمشهد امام رضا(ع) جرات داریم با کمک هنرمندان سال آینده این تابلو را نصب کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهرمشهد مقدس افزود: آیا می توانیم با هنر هنرمندان سال آینده در ورودی شهر تابلو به شهر بدون کودک کار خوش آمدید! نصب کنیم؟ می توانیم بگوییم همه سر سفره امام رضا(ع) هستند و دراین شهر گدا وجود ندارد؟ هیچ دستگاه اجرایی اینکار را نمی تواند بکند اما به وسیله هنر و به دست هنرمندان می شود.

وی گفت: براین اساس از هنرمندان درخواست می کنیم که فضای فکریشان هویتی شود و آورده ای برای امام رضا(ع) داشته باشند؛ زیرا هر کار خیری در این شهر انجام شود به کیسه امام رضا(ع) خواهد رفت.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهرمشهد مقدس با بیان اینکه شهر امام رضا (ع) باید شهرمهربانی باشد، اظهارکرد: اما متاسفانه شهر اکنون خشن است و طبق آمار طی سال گذشته تعداد زیادی در نزاع های خیابانی زخمی و یا حتی کشته شده اند.

منصوریان ادامه داد: اگر قرار باشد مهربانی امام رضا(ع) به شهرمشهد بیاید تنها با زبان هنر محقق می شود، لذا از هنرمندان عزیز تقاضا می کنیم در این مسیر به مدیریت شهری کمک کنند.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: