چهارشنبه, ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۳۶ ۷۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2LTZh9ix2YXYtNmH2K8g2KfYsiDar9iw2LTYqtmHINmF2YfYryDZgdix2YfZhtqvINmIINmH2YbYsSDYqNmI2K/ZhyDYp9iz2Ko=

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد اظهار کرد؛

شهرمشهد از گذشته مهد فرهنگ و هنر بوده است

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه شهر مشهد از گذشته مهد فرهنگ و هنر بوده است، گفت: آماده همکاری با هنرمندان و فیلمسازان در چهارچوب تسری صفات امام رضا(ع) به شهر هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مجتبی منتظری در نشست با فعالان حوزه فیلمسازی که با حضورشهردارمشهد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، برگزارشد، افزود: شهرمشهد از قدیم مهد فرهنگ و هنر بوده است و خراسان رضوی نقش مهمی در حوزه فرهنگ و هنر کشور داشته است.

وی اضافه کرد: در این میان هنرمندان و فعالان حوزه فیلمسازی مشهد نیز در کشور تاثیر گذار بوده و تعداد زیادی از هنرمندان و فیلمسازان برجسته مشهد و استان خراسان در حوزه ملی فعالیت های چشمگیری داشته و دارند.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: سازمان فرهنگی و اجتماعی در شهرداری مشهد بیش از دو دهه است که با همکاری هنرمندان مشهد در همه حوزه ها از جمله سینما خدمات خوبی را در راستای ارتقاء فرهنگ میزبانی از زائران و سایر موارد مورد توجه مدیریت شهری داشته است.

منتظری ادامه داد: این نشست به مناسب بزرگداشت روز سینما و قدردانی از تلاش های فعالان در این حوزه برگزار شده و این آمادگی را داریم تا در راستای ترویج سبک زندگی خادم، زائر، مجاور که مورد تاکید شهردارمشهد نیز هست با هنرمندان همکاری داشته باشیم.

سینما بر بسیاری از موضوعات تاثیر گذاراست

امینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در ادامه این نشست با تقدیر از اقدامات مدیریت شهری در حوزه فرهنگی گفت: خوشحال هستیم که شاهد توجه شهردارمحترم و اعضای شورای اسلامی شهرمشهد مقدس در اولین روزهای کاریشان به هنرمندان هستیم.

وی اضافه کرد: سینما اکنون نسبت به صد سال گذشته بسیار متفاوت شده است و اگر در ابتدا نگاه به سینما نگاهی سرگرم کننده بود اما هرچه به جلو حرکت کرده ایم سینما به صنعت تبدیل شده و بر بسیاری از موضوعات تاثیر گذاراست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: هنرمندان در بخش های مختلف از جمله فیلمسازی ارتباط مستقیمی با مسائل شهری دارند و بر این اساس می توانند به مدیریت شهری برای خدمات رسانی بهتر به مردم کمک کنند.

امینی افزود: مشهد ویژگی های خاص خودش را دارد و برهمین اساس ظرفیت های خوبی برای تولید، آموزش و توزیع در عرصه سینما در این شهر وجود دارد.

گفتنی است در این نشست جمعی از فیلمسازان، فیلمنامه نویسان و اعضای انجمن های حوزه سینما دغدغه ها،نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با همکاری های دوجانبه شهرداری و حوزه سینما ارائه دادند.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: