پنجشنبه, ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۴۱ ۹۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
چچ
2LLZitin2LHYqiDZiNi52LfYsSDYp9mB2LTYp9mG2Yog2YLYqNmI2LHZhdi32YfYsdi02YfZitiv2KfZhiDYr9ixINqv2YTYstin2LEg2LTZh9iv2KfZiiDYqNmH2LTYqiDYsdi22Kco2Lkp

با حضور شهردارمشهد، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور انجام شد؛

زیارت وعطر افشانی قبورمطهرشهیدان در گلزار شهدای بهشت رضا(ع)

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، قبور مطهر شهیدان در گلزار شهدای بهشت رضا(ع) را عطرافشانی و با اهداء شاخه های گل با آرمان های شهدای گل گون کفن ایران اسلامی تجدید میثاق کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، در این مراسم که با حضور سید عبدالله ارجائی شهردار، مدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی، معاون خدمات شهری شهرداری مشهد و جمعی از مدیران شهری انجام شد، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی با حضور بر مزار سرداران شهید سپاه اسلام شهیدان کاوه، برونسی، شوشتری و سایر شهدای آرمیده در گلزار شهدای بهشت رضا(ع) با آرمانهای والای شهدای گرانقدراین شهر تجدید میثاق کرد.

تقویت روحیه معنوی در بهشت رضا(ع) با محوریت شهدا

سید عبدالله ارجائی، شهردار مشهد در حاشیه این مراسم گفت: رویکرد ما این است که در کنار خدمات دهی و انجام امور کفن و دفن در بهشت رضا(ع) فضای فرهنگی مناسبی را نیز با محوریت شهدای عزیز، برای همراهان اموات محیا کنیم تا حضورشان در آرامستان باعث تفکر در باب سفر آخرت وعبرت گیری باشد .

وی افزود: این تغییر رویکر آغاز شده و اکنون درحال تدوین برنامه و تغییر ساختار هستیم و در این راستا معاونت فرهنگی آرامستان ها را تقویت خواهیم کرد.

شهردارمشهد ادامه داد: امیدواریم ظرف یکی دوماه آینده با انجام اقدامات فرهنگی مناسب در آرامستان بهشت رضا(ع) آن هم با محوریت گلزارشهدای عزیز، شاهد فضایی معنوی در راستای ارتقاء روحیه معنوی افرادی که برای انجام امور کفن و دفن ، زیارت اهل قبور و گلزارمطهر شهدا به این آرامستان مراجعه می کنند باشیم.

تقدیر از شهرداری مشهد برای ساماندهی گلزارشهدا بهشت رضا(ع)

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نیز در حاشیه این بازدید، اظهارکرد: هدف از این سفر زیارت مضجع شریف امام رضا (ع) و همچنین قبورمطهر شهدا برای یاری جستن از ساحت مبارک امام رضا(ع) و شهدای عزیز در ابتدای راه خدمت در بنیاد شهید است تا شاید بتوانیم کمی به وظایف خود عمل کنیم.

وی اضافه کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران وظایف بسیاری برعهده دارد که به فرموده حضرت امام خمینی(ره) شامل دو کارکرد اصلی است؛ که یکی حفظ کرامت و منزلت خانواده شهدا، ایثارگران و رزمندگان جان برکف است و کارکرد دیگر حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است که ضامن مکتب، امنیت و کیان کشور خواهد بود.

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشورادامه داد: یکی دیگر از وظایف بنیاد شهید مشارکت با سایر دستگاه ها در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، که در بخش حفظ و ساماندهی گلزارمطهرشهدا با شهرداری ها همکاری داریم که بابت ساماندهی قبورمطهر شهیدان در گلزار شهدای بهشت رضا(ع) از شهردارمشهد تشکر می کنیم.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: