پنجشنبه, ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۱۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
  • محرم و صفر 1400
چچ
2KfYrNix2KfZiiDYqNix2YbYp9mF2Ycg2YfYp9mKINmI2YramNmHINiv2YfZhyDZvtin2YrYp9mG2Yog2YXYp9mHINi12YHYsSDYr9ixINiz2LfYrSDYtNmH2LE=

معاون اجتماعی و مشارکت های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خبرداد؛

اجرای برنامه های ویژه دهه پایانی ماه صفر در سطح شهر

معاون اجتماعی و مشارکت های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از اجرای برنامه های ویژه از جمله پیاده روی، برپایی روضه های خیابانی، نصب 100 پلاک افتخار بر سر درب منازل و آذین بندی معابر سطح شهر ویژه دهه پایانی صفر خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، عقیل قدرتی در خصوص برنامه های ویژه در نظر گرفته شده برای دهه پایانی صفر، اظهار کرد: در راستای برنامه های لحاظ شده برای دهه پایانی صفر بنا بر این شده تا 88 ایستگاه استقبال از زائران برپا شود و مناطق سریعا نسبت به شناسایی و معرفی هیئت های مذهبی متقاضی برای برپایی ایستگاه سلامت و خدمت اقدام کنند.

وی ادامه داد: لازم بوده مجوزات لازم جهت برپایی ایستگاه توسط تشکل ها و هیئت های مذهبی از مراجع ذی صلاح اخذ شود.

معاون اجتماعی و مشارکت های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: علاوه بر این نیز بنا شد چنانچه هیئتی تقاضای حضور در محل عرصه میدان شهدا را داشته باشد مناطق تشکل مذکور را به شهرداری منطقه دو معرفی کنند.

قدرتی با اشاره به برپایی 8 ایستگاه استقبال از زائران پیاده به صورت ایجادی و مشارکتی در محورهای ورودی به شهر مشهد توسط منطقه مربوطه، تصریح کرد: همچنین مناطق نیز باید در خصوص برنامه پیاده اربعین از میدان فردوسی به سمت حرم مطهر مشارکت های لازم را مبذول داشته باشند و در این رابطه شهرداری منطقه دو مشهد به طور ویژه با معاونت اجتماعی و مشارکت های سازمان همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مناطق باید نسبت به جمع آوری نذورات خود محل ها را شناسایی و به معاونت گردشگری و زیارت اعلام کنند، افزود: علاوه بر این موارد، مجوزات بهداشتی و سلامت برای برپایی ایستگاه های سلامت و خدمت در سطح شهر مشهد باید از طریق نماینده شهرداری در ستاد کرونای شهرستان پیگیری شود.

معاون اجتماعی و مشارکت های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد عنوان کرد: مناطق 13 گانه سطح شهر نیز برای استقرار سرویس های بهداشتی در مسیرهای حرکت زائران، با معاونت های گردشگری و زیارت و خدمات شهری هماهنگی های لازم را انجام دهند.

قدرتی با اشاره به برپایی روضه های خیابانی توسط مناطق 13 گانه، تاکید کرد: مناطق در خصوص نصب 100 پلاک افتخار بر سر درب منازل شهدا و اجرای 500 مراسم عزاداری درب منازل شهدا اقدام خواهند کرد.

وی گفت: مناطق در خصوص فضاسازی کوچه ها و معابر می بایست با رویکرد استفاده از هیئات مذهبی و تشکل های مردمی اقدام کرده و در خصوص این موضوع از اعتبارات شهرداری حدالامکان هزینه کنند.

معاون اجتماعی و مشارکت های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به فضاسازی 100 دستگاه اتوبوس با گل و اجرای برنامه های فرهنگی در داخل آن با محوریت دفاع مقدس و تردد اتوبوس های مذکور در سطح شهر، اضافه کرد: اجرای طرح هر کوچه یک حسینیه با موضوع فضاسازی محلات و نصب بیرق در هر کوچه با محوریت شورای اجتماعی محلات از دیگر برنامه های ما بشمار می آید.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7705213228861
Qt: 1.6495690345764