پنجشنبه, ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ۲۰:۱۲ ۱۳۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
2b7YtNiq2YjYp9mG2Ycg2Ygg2K3Yp9mF2Yog2YjZitqY2Ycg2LPYsdmF2KfZitmHINqv2LDYp9ix2KfZhiDYqNix2KfZiiDYsdmB2Lkg2YXZiNin2YbYuSDYs9ix2YXYp9mK2Ycg2q/YsNin2LHZiiDYrtmI2KfZh9mK2YUg2KjZiNiv

شهردار جهان شهرمشهد؛

پشتوانه و حامی ویژه سرمایه گذاران برای رفع موانع سرمایه گذاری خواهیم بود

شهردار جهان شهرمشهد، با تاکید برحمایت همه جانبه از سرمایه گذاران درپروژه های مرتبط با اقتصاد شهری، گفت: برخی برای راه اندازی سریعتر کارها در دستگاه های اجرایی به دنبال حامی و تسهیل کننده می گردند، تا کارشان را راه بیندازد، ما با افتخار اعلام می کنیم برای تسهیل سرمایه گذاری در جهان شهرمشهد آمده ایم و اولویت ما هموار کردن راه و رفع موانع سرمایه گذاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی، عصر امروز در نشست با رییس و اعضای هیئت مدیره بانک ملل و مجموعه اقتصادی جوانمرد که با حضور رییس و جمعی از اعضای شورای شهر برگزار شد، افزود: با بودجه کنونی فقط می توان مشهد را نگهداری کرد اما قطعا نمی توان مشهد را توسعه داد.
وی با بیان اینکه بروکراسی های پیچیده اداری شهرداری را برای تسریع سرمایه گذاری با کمک شورای شهر حذف می کنیم، اظهارکرد: هرچند که مدیریت یکپارچه شهری وجود ندارد و یک خواب و خیال است اما با این وجود برای رفع مشکلات و موانع خارج از مدیریت شهری نیز تلاش و به سرمایه گذاران کمک خواهیم کرد.
شهردارجهان شهرمشهد تصریح کرد: آن چیز که در اختیار مدیریت شهری است؛ حتی آبرویمان را، برای دفاع و حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت.
ارجائی ادامه داد: در خراسان و شهر مشهد در مسیر حمایت از سرمایه گذاری فرهنگ متفاوتی وجود دارد که همه باید با هم تلاش کنیم تا این فرهنگ را عوض کنیم.
وی با اشاره به اینکه در مقوله اقتصادی چند راهبرد مد نظر داریم، خاطرنشان کرد: راهبرد اول اینکه ما به شهر ثروتمند اعتقاد داریم، یعنی تمام ارکان شهر ثروتمند باشند و به جای سهم بری از ثروت انباشته مردم معتقد به سهم بری از فرصت ایجاد ثروت هستیم.
شهردارمشهد گفت: به زبان ساده معتقدیم اگر مردم ثروتمند شوند در کوچکترین مقیاس پروانه بهتری از ما خواهند گرفت واین درآمد بیشتر و در پی آن خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مردم را از سوی شهرداری به دنبال خواهد داشت.
ارجائی افزود: اما اگر مردم ثروت کمتری داشته و یا ثروتی نداشته باشند، همان زمینی را هم که در اختیار دارند به دو یا سه قسمت می کنند و بدون مجوز می سازند و سهم شهرداری را نمی دهند و دردسر بیشتری برای شهر و شهرداری درست می کنند.
وی اضافه کرد: با توجه به این موضوع فرصت ایجاد ثروت برای ما مهمتر از سهم بری از ثروت انباشته مردم است.
شهردارجهان شهرمشهد، با بیان اینکه اگر فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران هزار فرصت شغلی برای مشهد ایجاد کنند خوشایند تر است تا اینکه هزار میلیاردتومان ثروت انباشته داشته باشند، اظهارکرد: زیرا آن هزارنفری که برایشان اشتغال ایجاد شود هم اثر مثبتش به شهرداری می رسد هم آسیب های اجتماعی با ایجاد شغل کاهش خواهد یافت و لازم نیست هزینه زیادی برای آن پرداخت کنیم.
ارجائی ادامه داد: مشهد چند هزار معتاد متجاهر دارد که شهرداری سالانه بیش از 10 میلیارد تومان برای جمع آوری و نگهداری آنها به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کمک مالی مستقیم می کند. در حالیکه می توانست طی سال‌های گذشته این مبلغ را صرف اشتغال زایی کند تا مشکل ریشه ای حل شود.
وی با اشاره به برنامه های مدیریت جدید شهری گفت مشهد درافق باید به قطب صنایع خلاق در منطقه تبدیل شود و از سرمایه گذاری در این راستا حمایت می کنیم.
شهردارجهان شهرمشهد درادامه افزود: ما به عدالت تخصیصی به جای عدالت توزیعی در شهر به عنوان یک راهبرد کلان معتقد هستیم، یعنی بیاییم در محور شرق یکسری سرمایه گذاری انجام دهیم تا شهر یکشانه به غرب نباشد، زیرا اکنون تمام سرانه های خوب شهر به خصوص درغرب شهر است که به کوه رسیده است.
ارجائی تصریح کرد: فرصت های سرمایه گذاری جذاب و با راهبرد، برد برد از اصولی است که بدون شک به آن پایبند هستیم، زیرا این موضوع را درک می کنیم که اگرقرارباشد سرمایه گذار 20 درصد سود کند برایش بهتر ست که پولش را سپرده کند لذا به سودهای این رقمی برای سرمایه گذاران قانع نیستیم.
وی افزود: پیشنهاد می کنم کمیته مشترکی با حضور اعضای شورای شهر، معاون اقتصادی شهرداری و نمایندگان بانک ملل تشکیل و ظرف یک ماه موضوعاتی که میان شهرداری و این بانک است حل و فصل شود و به دنبال آن تفاهم نامه مشترکی برای سرمایه گذاری حداقل 20هزار میلیارد تومان بانک ملل طی چهارسال آینده در مشهد امضاء شود.
شهردارجهان شهر مشهد با بیان اینکه مشهد ظرفیت سرمایه گذاری و پتانسیل اقتصادی بالایی دارد، خاطرنشان کرد: یکی از پروژه هایی که می تواند مد نظر قرار گیرد پیشنهاد رییس شورای شهر برای احداث شهرک فناوری درمشهد است، چنین تفاهم نامه ای می تواند با مجموعه اقتصادی جوانمرد نیز به امضاء برسد .
وی گفت: قدرسرمایه گذاران داخلی را می دانیم آنها می توانستند مانند بسیاری، این پول را از کشور خارج کنند و جای دیگری سرمایه گذاری کنند اما ماندند و درکشور خودشان سرمایه گذاری کردند این رادرک می کنیم و از آنها حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

آدرس کوتاه شده: