شنبه, ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۰۵ ۸۵
طبقه بندی:
  • اخبار مناطق
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
چچ
2KfZiNmE2YjZitiqINin2KzYsdin2YrZiiDYtNiv2YYg2b7YsdmI2pjZh+KAjNmH2Kcg2YXZhtmI2Lcg2KjZhyDZhtmK2KfYsiDZhdix2K/ZhSDYp9iz2Ko=

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد در منطقه چهار؛

اولویت اجرایی شدن پروژه‌ها منوط به نیاز مردم است

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای شهر با رویکرد مشارکت حداکثری شهروندان، اولویت اجرایی شدن پروژه‌ها را منوط به نیاز مردم می داند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حمید ضمیری در جلسه بررسی پروژه‌های بازآفرینی منطقه چهار که با حضور سرپرست سازمان بازآفرینی فضای شهری شهرداری مشهد، سرپرست شهرداری منطقه چهار، مسوولین شهری، اعضای شورای اجتماعی محلات رده، التیمور، پنجتن، وحید و شهید قربانی امروز برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد شورای ششم، مردم محوری است زیرا با مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها و نیازسنجی صحیح از نیازهای شهروندان، پروژه‌ها با اثربخشی بالا و بیشترین رضایتمندی در محلات مشهد ایجاد می‌شود.

وی افزود: در گام نخست تحقق رویکرد توزیع متوازن اعتبارات شهرداری، شورای اسلامی شهر مشهد با تصویب طرح دو فوریتی، هفت هزار میلیارد ریال برای 70 محله حاشیه‌نشین مشهد اعتبار تخصیص داد.

عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص افزایش سرانه ورزشی در مناطق کم‌برخوردار که نیاز اساسی شهروندان است؛ بیان کرد: باید برای بوستان‌های سطح منطقه سوله بحران چند منظوره جهت فعالیت‌های ورزشی طراحی و احداث شود تا علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز، فضای ورزشی نیز ارتقا یابد.

ضمیری با اشاره به اینکه مساجد باید تبدیل به یک رکن در جامعه شود تا امنیت در محلات افزایش یابد؛ گفت: با احیای مساجد و آشتی جوانان با مسجد، احساس تعلق خاطر به محله افزایش پیدا می کند.

وی در زمینه تقویت نقش مساجد در محلات که نقشی هویت‌ساز دارند، اضافه کرد: با رویکرد مسجد محوری می‌توان از طریق تقویت مساجد در محلات مانند افزایش فعالیت‌هایی از قبیل مشاوره و ... ، نقش مساجد در محلات را افزایش داد تا به حل مشکلات مردم از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و ... کمک شایانی شود.

منبع:
آدرس کوتاه شده: