دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ۵۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
2YbYtdioINii2KjYrtmI2LHZiiDYs9mG2q/ZiiDYrNiv2YrYryDYr9ixINu027Ug2YbZgti32Ycg2b7Ysdiq2LHYr9ivINmD2YTYp9mG2LTZh9ixINmF2LTZh9ivLyDYp9iz2KrZgdin2K/ZhyDYp9iyINi32LHYrSDYp9mK2LHYp9mG2Yot2KfYs9mE2KfZhdmKINiv2LEg2LPYp9iu2Kog2KfZitmGINii2KjYrtmI2LHZiiDZh9in

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد؛

نصب آبخوری سنگی جدید در ۴۵ نقطه پرتردد کلانشهر مشهد/ استفاده از طرح ایرانی-اسلامی در ساخت این آبخوری ها

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد، از نصب ۴۵ آبخوری سنگی جدید با طراحی ایرانی-اسلامی در نقاط پرتردد و شاخص کلانشهر مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سیدمحسن رهنمایی با اعلام این خبر، اظهار کرد: رشد و توسعه کلانشهر مشهد در سال‌های اخیر و افزایش تعداد زائران و مجاوران حریم نورانی رضوی باعث شده تا مدیریت شهری ارتقا کیفی و کمی انواع مبلمان شهری را به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های خود قرار دهد؛ چرا که مبلمان شهری علاوه بر زیبایی بصری محیط شهری، نقش بسیار مهمی در افزایش رفاه و رضایتمندی زائران و مجاوران خواهد داشت.

وی افزود: آبخوری ها یکی از مهم ترین مبلمان های شهری هستند و در حال حاضر بیش از ۴۵۰ عدد آبخوری و آبسردکن در سطح شهر جانمایی شده است، اما طی سال‌های اخیر با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش شده تا با طراحی های متناسب با معماری ایرانی-اسلامی، آبخوری های جدیدی در نقاط مختلف شهر نصب شود تا هویت بصری و زیبایی منظر شهری به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند.

رهنمایی بیان کرد: در همین راستا کار طراحی آبخوری های سنگی جدید از مدتی قبل آغاز شد و در مرحله اول، نصب ۴۵ عدد آبخوری سنگی در نقاط پر تردد شهری در دستور کار قرار گرفت که تا کنون ۵ مورد آن در خیابان‌های امام رضا، طبرسی، شیرازی و احمدآباد نصب شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: هر کدام از این آبخوری ها دارای ظرفیت چهار عدد خروجی آب شرب هستند و با توجه به استفاده مداوم از آنها تلاش شده است تا از با کیفیت ترین سنگ های موجود در ساخت این نوع از آبخوری ها استفاده شود.

وی در پایان اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کلی آبخوری های سطح شهر به صورت مداوم، توسط نیروهای خدمات شهری مستقر در مناطق ۱۳ گانه شهر مشهد ضدعفونی می‌شوند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: